Azyl78

Léto plné kultury se blíží! Předprodej spouštíme 20. dubna.

Šapitó Azyl78 poskytne zázemí mnoha divadlům a souborům i další živé kultuře. Čekají vás premiéry, zážitky a stanování jako žádné jiné. Vždyť herce, klauny, akrobaty, tanečníky, filmaře, muzikanty i vás diváky spojuje víra v to, že #kulturunezastavis!

Novou letní scénu plánujeme provozovat od května do září. Myšlenka na pořízení vlastního divadelního šapitó přišla i z důvodu plánované rekonstrukce Jatek78 v Pražské tržnici. Letos je ideální čas si vyzkoušet provoz v bezpečnějším venkovním prostředí. Dočasně se do Azylu78 přesuneme my i mnoho dalších spřátelených divadel, souborů a umělců.

Naše šapitó poznáte snadno. Stan pro 500-800 diváků šili na míru zkušení cirkusoví mistři v Itálii. Jako malířské plátno jeho vnější stranu využije Lukáš Musil a vtiskne mu svůj rukopis v podobě černých linií a symbolů. Uvnitř je šapitó černé, abychom mohli hrát i ve dne. Až k nám půjdete, myslete na to, že budete venku, i když pod střechou. Oblečení proto doporučujeme zvolit do každého počasí. Vstupenky nejsou na konkrétní místa, dorazte proto s předstihem, pokud si chcete najít své oblíbené místo. Dobře ale uvidíte odkudkoli. Najdete nás v zadní, parkové části Výstaviště Praha vedle Stromovky. Už se nemůžeme dočkat!

Za kulturou bezpečně 

Po celou dobu budeme dodržovat aktuální protiepidemická opatření. Při vstupu je potřeba se prokázat dokladem o takzvaném T-N-O. Jedná se o jedno z následujících potvrzení, které je potřeba předložit uvaděčům písemně či elektronicky:

  • negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
  • negativní antigenní test starý nejvýše 72 hodin (lze doložit i čestným prohlášením o absolvování testu ve škole),
  • prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní,
  • negativní výsledek samotestu absolvovaném na místě za dozoru pořadatele.

Opatření se nevztahuje na děti do 6 let, pro starší 6 let platí totéž, co pro dospělé.

Všichni návštěvníci musí mít respirátor. Děkujeme za pochopení.

Pro pohodlí všech zájemců je zajištěno testování antigenními testy v mobilním testovacím místě přímo v areálu. Otevírací doba centra začíná vždy 2 hodiny před začátkem představení. Na test je nutné se předem registrovat zde. Váš test bude vyhodnocen do 15 minut a potvrzení obdržíte formou SMS a e-mailem. V případě, že se na Vás nevztahuje plošné testování zdarma, využijte možnost uhradit antigenní test za zvýhodněnou cenu 150 Kč prostřednictvím platební brány nebo platební kartou na místě. V případě zájmu je možné provést na místě také PCR test zdarma* nebo za úplatu (včetně expres PCR) dle cen uvedených v rezervačním formuláři. Naším partnerem v oblasti testování je společnost Anygence, která provozuje odběrová místa Safeside.

Pro případ testování v předstihu využijte pobočky Anygence/#safeside:

ANYGENCE/#safeside – odběrové místo Holešovická tržnice, Praha
Registrace a rezervace termínu ZDE
Holešovická tržnice Hala č. 19, Praha 7, 170 00 
Provozní doba: Po-Pá: 08:00 - 17:00, So - 09:00 - 13:00  

ANYGENCE/#safeside – odběrové místo Revoluční 30, Praha 
Registrace a rezervace termínu ZDE
Revoluční 30 (vchod z ulice Lannova) Praha 1, 110 00 
Provozní doba: Po-Pá: 08:00 - 17:00, So - 09:00 - 13:00 

Praktické informace 

Pokud bychom museli představení zrušit, budeme hledat náhradní termíny. Pokud je nenajdeme, ozve se vám prodejce vstupenek GoOut a nabídne vám voucher na kulturu, případně vám vrátí vstupné.

Zakoupíte-li si vstupenky pro studenty, ZTP či seniory je nutné předložit příslušný platný doklad. Výše slevy se na jednotlivých představení liší dle podmínek daného souboru. O případných omezeních z důvodu epidemiologických opatření vás budeme včas informovat.

Až k nám půjdete, myslete na to, že budete venku, i když pod střechou. Oblečení proto doporučujeme zvolit do každého počasí. Vstupenky nejsou na konkrétní místa, dorazte proto s předstihem, pokud si chcete najít své oblíbené místo. Po začátku představení není již možné do šapitó vstoupit. Najdete nás v zadní, parkové části Výstaviště Praha vedle Stromovky. 

Chcete nejčerstvější informace? Odebírejte náš newsletter a sledujte nás na Facebooku nebo na Instagramu.

Pořízení stanu bylo podpořeno investičním grantem Magistrátu hlavního města Prahy. Letní scéna Azyl78 funguje pod záštitou radní pro kulturu hlavního města Prahy Hany Třeštíkové.

Na koho se můžete těšit?

CIRK LA PUTYKA
AMERIKÁNKA
DEKKADANCERS
TATA BOJS & DEKKADANCERS
MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ
DIVADLO POD PALMOVKOU
DIVADLO NA ZÁBRADLÍ
DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU
PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET
PKF – PRAGUE PHILHARMONIA
ČINOHERNÍ KLUB
LENKA VAGNEROVÁ & COMPANY
ANETA LANGEROVÁ
DIVADLO LETÍ
STUDIO YPSILON
DIVADLO MINOR
VOSTO5
ANALOG

Kde nás najdete

Výstaviště Praha (v blízkosti parku Stromovka); GPS: 50°06’34.9”N 14°25’26.4”E

Mapa zde

Mapa areálu zde

Jak se k nám dostanete

Tramvajemi 6, 12 a 17 na zastávku Výstaviště Holešovice. Metrem či vlakem do stanice Nádraží Holešovice a pak tramvají. Vjezd autem ulicí Za Elektrárnou. Parkoviště je u Plaveckého bazénu, kde se nachází i platební automat. 1 hodina stojí 60 Kč, celodenní parkování 300 Kč. Po 18.00 lze parkovat zdarma ve Stromovce v ulici Za Elektrárnou.

Divadelní bar

Čeká vás celodenní letní osvěžení i doprovodný program ve venkovním baru.

Každý všední den: 10.00–24.00

Kontakt

Každý všední den: 9.00–17.00
E-mail: vstupenky@jatka78.cz
Telefon: +420 775 402 027

Pokladna v den představení: 17.30–21.00

Generální partner

Hlavní partner

Za podpory

Generální mediální partner

Hlavní mediální partner

Mediální partneři

Partneři