Divadlo 6-16 CZ

Bull + Hard sell

Dvě představení v jednom večeru!

po 18. 5. 19:30 200 — 290 Kč

Přijďte na dvě představení od Divadla 6-16 hraná během jednoho nezapomenutelného večera!

Divadlo 6-16: Bull

Drama inspirované koridou o tom, proč nás baví, být tak krutí: „Ohromilo mě, že nejde o žádný sport, ale o krvavý rituál. Není to snadné dívat se na něco, s čím hluboce nesouhlasíte a nenávidíte to, ale současně to probouzí vaše zvířecí instinkty a vzrušuje vás to. Pochopíte, proč mohli být prvotní křesťané  předhazováni lvům v aréně, proč se lidé hrnuli na veřejné popravy, proč se dnes lidé dívají na podobné věci na internetu – aktivuje to v nás něco prvotního a ještě nekultivovaného,“ říká Mike Bartlett, autor hry.

Autor inscenace Mike Bartlett k ní uvádí: „Myslím si, že je to dost bezútěšný obraz světa, ale nemyslím si, že je nepravdivý. Bull je padesátiminutový rituál plný napětí, je nelítostný a nemravný, ale myslím, že je i zábavný a vtipný.“

 

Divadlo 6-16: Hard Sell

Ústředními motivy jsou dva policisté, jedna mrtvola a svědek, viník, či snad oběť? Hard sell je brilantní komedií o tom, kolik představivosti musí použít muži zákona, aby nastolili spravedlnost. V zahradním bazénu u vily ředitele krachující Ústecké uhelné Sandokana Horvátha je nalezeno jeho plovoucí mrtvé tělo. K případu jsou povoláni kapitán Šrot (Kryštof Rímský) a poručík Čuně (Jan Jankovský), kterým se již sedm let nepodařilo nic vyšetřit. 

Text britského dramatika Craiga Baxtera sice v původním znění reflektuje Anglii 80. let, ale až zázračně funguje jako alegorie českých „divokých devadesátek“. I přes neveselé téma se jedná o velmi zručně napsanou komedii, kde dvojice detektivů, aniž by měla jakoukoliv horkou stopu, se hrdinně pouští do vyřešení násilné smrti severočeského oligarchy. 

 

Délka představení
120 min. (s přestávkou)
Vhodné od
15 let
Jazyk
česky

Tvůrci & obsazení

  • Autoři Mike Bartlett (Bull), Craig Baxter (Hard Sell)
  • Režie Filip Nuckolls (Bull + Hard Sell)
  • Překlad Jitka Sloupová (Bull), Vladimír Čepek (Hard Sell)
  • Dramaturgie Kristina Žantovská (Bull + Hard Sell)
  • Hrají Kryštof Rímský (Bull + Hard Sell), Jana Polášková (BulI + Hard Sell), Jan Jankovský (Bull + Hard Sell), Ladislav Hampl/ Filip Nuckolls (Bull)
  • Režie (Hard Sell) Filip Nuckolls
  • Foto Jiří Plos
Amerikánka Batacchio Bez hranic: Poslední večeře Bratří speciál Bull + Hard sell Cabaret Bears Costume Euchrid Goršek Hnízdo na nitkách / pro školy  Honey Hra o trůn Interaktivní koncert pro děti Isole Jednoznačné „asi“ Knot La Putyka Only bones v1.0 – Thom Monckton Poslední večeře Přecházení Předčasný výkvět Prezidementi Probuzení Proton !!! Putinovi agenti Semaphore Souboj Titánků Sweat and Ink Up End Down Velká holešovická We Agree to Disagree White Rabbit Red Rabbit #11 White Rabbit Red Rabbit #12 White Rabbit Red Rabbit #13 White Rabbit Red Rabbit #14