420PEOPLE & Eastman / Sidi Larbi Cherkaoui INT

Faun + Premiéra

ne 4. 6. 20:00 400 — 450 Kč

Choreograf Sidi Larbi oslnil publikum TANCE PRAHA již představením Sutra s šaolinskými mnichy (2011). Právě tehdy se poprvé potkal s Václavem Kunešem. O šest let později se neuvěřitelné stává skutkem a tanečníci 420PEOPLE stanou na jevišti bok po boku tanečníků Eastman ve zcela novém díle, které Larbi tvoří právě pro tuto příležitost.

Tvůrčí záběr jednoho z nejvýraznějších talentů současné taneční scény je mimořádný. Vedle buddhismu se pro svá díla inspiroval flamencem, indickým tancem, ale stejně tak vzdal poctu Michaelu Jacksonovi s proslulým Cirque du Soleil, spolupracoval s filmem (Anna Karenina), divadlem i výtvarníky. Nyní poprvé se špičkovým českým souborem.

Představení vzniká v koprodukci 420PEOPLE, Eastman, festivalu TANEC PRAHA a divadla Jatka78, za podpory Nadace BNP Paribas, Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury, Zastoupení vlámské vlády v ČR a Národního divadla.


Eastman/Sidi Larbi Cherkaoui: FAUN

Faunovo odpoledne (1912) je nejspíš nejznámějším dílem proslulého tanečníka Václava Nižinského spolu s historickou premiérou Svěcení jara (1913). Festival TANEC PRAHA uvádí letos oba tituly ve zcela originálním pojetí. Fauna si vybral Sidi Larbi u příležitosti 100. výročí Ballets Russes a k fenomenálnímu tanečníkovi přidal ještě éterickou Nymfu.

Larbiho Faun je současný, živelný, bezstarostný, stále napůl zvíře a napůl člověk. Debussyho hudba je inspirací i pro současného skladatele, který jí dává další dimenzi. Komplexní dílo, jehož protagonisté zůstávají stejně tak nesmrtelnými archetypy jako osobnostmi ryze současnými.

Délka představení
55 min.
Jazyk
Bez jazykové bariéry

Tvůrci & obsazení

  • Premiéra 420PEOPLE a Eastman
  • Faun Nicola Leahey (Eastman) a Václav Kuneš (420PEOPLE)
  • Foto Koen Broos
Airground Batacchio BEST OF 420PEOPLE Bez hranic Black Black Woods Bomberos Bratří speciál Cinéma Bizarre Czech VR Fest Faun + Premiéra Funus Hodní chlapci Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh Jatka č. 5 Jižní spojka John Sinclair: Umění braku ON AIR La Putyka Proton !!! Pýcha a předsudek aneb Láska voní po hnijícím mase Risk Souboj Titánků Spal jsem s Marilyn Střepy a chlebíčky Ukončete nástup, dveře se otvírají Unhappy Happy Velká holešovická YOU ARE NOT THE ONE, WHO SHALL LIVE LONG