Studio Ypsilon CZ

Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně Pocta Jaroslavu Ježkovi

Hudebně taneční revuální večer, kterým seriálovým způsobem probíhá příběh dona Juana a jiné zábavné atrakce, vždy s nejrůznější hudbou Jaroslava Ježka. A i na trapasy dojde! Možná i na předsevzetí.

V inscenaci vzpomínáme na Voskovce a Wericha, a především na Jaroslava Ježka (k němuž máme velký dluh). Inscenace modelově vychází ze dvou představení Osvobozeného divadla, tzv. Silvestrů, které ve třicátých letech pořádalo jako speciální jednorázové atrakce, plné scének, hudebních a tanečních čísel, vždy ovšem s pozvanými hereckými osobnostmi, známými z jiných divadel.

"Potěšila mě nová revue Studia Ypsilon ‚Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně Pocta Jaroslavu Ježkovi‘. Totální divadlo – herci jsou i tanečníky a zdatnými hudebníky, revue má neuvěřitelný spád. Dynamická choreografie Jana Ondera, moderní výprava scény pod obřími Ježkovými brýlemi. Populární písně J. J. v nových aranžmá, ale i méně známé klavírní skladby v podání ‚Mr. Nobody‘, koncertního mistra Tomáše Víška… Strhující představení Ypsilonky!"

Jiří Slíva, Reflex, 21. prosince 2017

"Vážená Ypsilonko, děkuji za dnešní krásné představení ztvárňující úžasný hudební talent Jaroslava Ježka. Písničky, hudba, tanec, humor… a nadšení, se kterým je celé představení odehráno, musí diváky opravdu nadchnout a závěrečná část přímo „strhnout (…)“."

Petr M., 22. května 2019

"Omlazený ypsilonský soubor se v plné formě zaskví jak pěvecky, tak i pohybově v nápadité a dynamické choreografii Jana Ondera, který si zahrál Dona Juana. Pocit radosti a energie čišící z dobře sehrané party je kromě Ježkovy hudby největší devízou, kterou si diváci z tohoto večera odnesou. A to není málo. Hodnocení 80 %."

Radmila Hrdinová, Právo, 7. března 2018
Délka představení
140 min.
Jazyk
česky
Premiéra
15. 12. 2017

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Autor Jan Schmid etc.
  • Režie Jan Schmid
  • Výprava Ondřej Zicha
  • Hudební aranžmá a nastudování Miroslav Kořínek, Dominik Renč, Jan Bradáč 
  • Choreografie Jan Onder
  • Odborná hlasová spolupráce Olga Češková
  • Dramaturgie Jaroslav Etlík
  • Účinkují Petr Vršek, Jan Onder, Martin Bohadlo, Kamila Kikinčuková nebo Barbora Skočdopolová, Jaroslava Kretschmerová, Jiřina Vacková, Lenka Loubalová, Jan Večeřa, Jan Bradáč, Dominik Renč, Jan Noha, Tomáš Víšek, Petr Hasman, Kryštof Mende, Lumíra Přichystalová a Ondřej Zicha
  • Foto Jiří Kottas a Jan Černoch