Městská divadla pražská CZ

Lazarus Speciál

Koncert písní z muzikálu Lazarus v jedinečné atmosféře šapita Azyl78. První setkání obou představitelů hlavních rolí, Igora Orozoviče a Ondřeje Rumla, na jednom pódiu.


Poslední dílo Davida Bowieho, muzikál o samotě, naději a potřebě návratu, plný nesmrtelných hitů této mimořádné hudební osobnosti. Písně z úspěšné inscenace, ozdobené mimo jiné Cenou Thálie a Cenou divadelní kritiky pro Eriku Stárkovou za výkon v hlavní ženské roli, uvádíme ve dvou unikátních koncertních představeních v šapitu Azyl 78, v nichž se poprvé setkají na jevišti i oba herci hlavních rolí, Igor Orozovič a Ondřej Ruml.

Významná ocenění

  • Cena divadelní kritiky pro Eriku Stárkovou 

Písně Davida Bowieho jsou v anglickém originále s českými titulky.

Muzikál Lazarus uvádíme po dohodě se společnostmi Robert Fox a Jones/Tintoretto Entertainment a New York Theatre Workshop.

20. srpna od 18.00 / ÚVOD K LAZAROVI

Koncertu bude předcházet seznámení s tvorbou Davida Bowieho pro pokročilé fanoušky i začátečníky v podání Davida Havase.

David Havas absolvoval v roce 2021 doktorský obor Teorie filmu a multimédia na FAMU. Věnuje se výzkumu zaměřenému na světatvorbu fikčních světů a fanouškovská studia. Pracuje v Národním filmovém archivu jako vedoucí kina NFA Ponrepo. Narodil se ve Frankfurtu nad Mohanem a o pět let později, v roce 1990 (již v Praze), propadá Bowieho deskám, se kterými se jeho rodiče vrátili ze SRN zpátky domů.

Délka představení
bude upřesněno
Vhodné od
neomezeno
Jazyk
česky

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Účinkují Igor Orozovič, Ondřej Ruml, Nina Horáková, Erika Stárková, Pavol Smolárik, Michael Vykus, Huyen Vi Tranová
  • Režie Marián Amsler
  • Kapela pod vedením Jana Aleše