Cirk La Putyka CZ

Slapstick Sonata

Spojení vrcholné akrobacie, Mozartových sonát a grotesky z éry němého filmu

po 12. 2. 19:30 250 — 490 Kč

Spojení vrcholné akrobacie, Mozartových sonát a groteskní komedie éry němého filmu vytváří doslovnou kombinaci umění a populární kultury. Vizuální poezie se potkává s absurdní fyzickou komedií a současným cirkusovým projevem. Vzdušná akrobacie, pády, klauni, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše se spojuje ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku.

„Na českou scénu tímto počinem přibylo neobyčejně podmanivé a nápadité dílo. Netradiční jevištní tvar, vodopád invence a geniálních nápadů, který zaručuje, že při jeho sledování nebudete vědět, kam se dívat dřív. Bravo!“

Johana Mücková, ceskatelevize.cz, únor 2012

Na scéně se objeví akrobaté Cirku La Putyka, které mohou diváci vídat v dalších inscenacích souboru. Kostýmy a líčení jsou tradičně v režii Kristiny Záveské, novinkou oproti předchozím představením je světelný a zvukový design v podání finských hostů Juhy Rahijärviho a Tuomase Norvia.

Cirk La Putyka se s představením Slapstick Sonata zúčastnil mnoha divadelních i (novo)cirkusových festivalů a dalších akcí v České republice i jinde ve světě, například v USA, Finsku, Německu, Polsku nebo Chorvatsku.

Ocenění

Divácká cena na Festivalu Young for Young 2012

Délka představení
75 min.
Vhodné od
5 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
22. 2. 2012

Tvůrci & obsazení

  • Režie Maksim Komaro
  • Hrají Jiří Weissmann, Anna Schmidtmajerová, Vojtěch Fülep, Michal Boltnar, Daniel Komarov, Šárka Bočková
  • Akrobatická supervize Janne Rosen
  • Kostýmy & make-up Kristina Záveská
  • Světelný design Juho Rahijärvi
  • Zvukový design Tuomas Norvio
  • Foto Pavel Kolský
  • Grafický design Martin Sršeň
  • Produkce Cirk La Putyka, Circo Aereo (FIN)
100% Circus Airground Backbone Bekkrell efekt BEST OF 420PEOPLE Biograf Black Black Woods Bratří speciál CHYBA Dekonstrukce Funus Honey Infinita Jak Jeníčka a Mařenku navštěvují pohádky Kolaps La Putyka Malá mořská víla Malíři MIRAGE MOMO NICK O Červené Karkulce a O Palečkovi O Šípkové Růžence O Zlatovlásce Ozvěny Anifilmu Play Poslední večeře Proton !!! Respire Slapstick Sonata Spal jsem s Marilyn Superkluk The Artist Tři mušketýři Ucpanej systém Up End Down Vzkříšení