Cirk La Putyka CZ

Slapstick Sonata

Spojení vrcholné akrobacie, Mozartových sonát a grotesky z éry němého filmu

Spojení vrcholné akrobacie, Mozartových sonát a groteskní komedie éry němého filmu vytváří doslovnou kombinaci umění a populární kultury. Vizuální poezie se potkává s absurdní fyzickou komedií a současným cirkusovým projevem. Vzdušná akrobacie, pády, klauni, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše se spojuje ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku.

„Na českou scénu tímto počinem přibylo neobyčejně podmanivé a nápadité dílo. Netradiční jevištní tvar, vodopád invence a geniálních nápadů, který zaručuje, že při jeho sledování nebudete vědět, kam se dívat dřív. Bravo!“

Johana Mücková, ceskatelevize.cz, únor 2012

Na scéně se objeví akrobaté Cirku La Putyka, které mohou diváci vídat v dalších inscenacích souboru. Kostýmy a líčení jsou tradičně v režii Kristiny Záveské, novinkou oproti předchozím představením je světelný a zvukový design v podání finských hostů Juhy Rahijärviho a Tuomase Norvia.

Cirk La Putyka se s představením Slapstick Sonata zúčastnil mnoha divadelních i (novo)cirkusových festivalů a dalších akcí v České republice i jinde ve světě, například v USA, Finsku, Německu, Polsku nebo Chorvatsku.

Ocenění

Divácká cena na Festivalu Young for Young 2012

Délka představení
75 min.
Vhodné od
5 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
22. 2. 2012

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Režie Maksim Komaro
  • Hrají Jiří Weissmann, Anna Schmidtmajerová, Vojtěch Fülep, Michal Boltnar, Daniel Komarov, Šárka Bočková
  • Akrobatická supervize Janne Rosen
  • Kostýmy & make-up Kristina Záveská
  • Světelný design Juho Rahijärvi
  • Zvukový design Tuomas Norvio
  • Foto Pavel Kolský
  • Grafický design Martin Sršeň
  • Produkce Cirk La Putyka, Circo Aereo (FIN)
ADHD Amerikánka Biograf Black Black Woods Bratří speciál Český Honza CHYBA Finale Frutti di mare Honey Kolaps La Putyka Mezi námi Moment! Návštěvníci O Sněhurce Pejprbój Plovárna Pohádka z budíku Přijdu včera Probuzení ProjectWINGS 15 LET Proton !!! Ptáček a lev Radujme se, veselme se! Setkání před Betlémem Sněhová královna Up End Down Symphony Up End Down Symphony / Benefice pro Nadaci Olgy Havlové (VDV) Výborná na Jatkách Vyšla hvězda nad Betlémem