Azyl78

Vstupenky na rok 2022 jsou právě v prodeji!

Divadelní šapitó pod širým nebem

Vytvořili jsme pro vás místo, kde se čas zastaví a starosti rozplynou. Místo s geniem loci, kde se kulturní zážitky servírují v zeleném srdci parku. Račte vstoupit do divadelního šapitó Azyl78. Jeho kruhová manéž vás vtáhne a nepustí.

Dvojky nosí štěstí. Rok 2022. Druhá sezóna v Azylu78 se nese ve znamení dvou silných autorských představení. Náš Azyl78 má příchuť svobody, vždyť plachta je tenčí než zeď. Pojďte s námi pod ni nakouknout.

Letošní sezóna

Na jaře se vydejte na novocirkusové Cesty režiséra Rosti Nováka ml. Zakládající soubor našeho divadla vytvořil dosud největší a nejnáročnější představení v historii company Cirk La Putyka. Se 35 prvotřídními akrobaty, herci a tanečníky, kteří ovládají cirkusové disciplíny jako jsou cyrwheel, vzdušná akrobacie, teeter-board a další. To vše s kostýmy, scénografií, vlastní kapelou, vypravěčským stylem a osobitou imaginací Cirku La Putyka. 

V červnu se propadnete do všech pater džungle a poznáte její zákony. Premiérová hudebně-taneční adaptace Kiplingovy Knihy džunglí vzniká ve společné kuchyni Divadla bratří Formanů, DEKKADANCERS a České filharmonie. Jejími hlavními autory jsou hudební skladatel Marko Ivanović a režisér, výtvarník a divadelník Matěj Forman. Tato magická inscenace je to pravé pro všechny milovníky hudby, tance a dobrodružství, nehledě na věk. 

O Azylu78

Scénu provozuje naše parta divadelníků z Jatek78. Myšlenka o pořízení vlastního šapitó přišla i z důvodu plánované rekonstrukce kamenného divadla v Pražské tržnici. I když se rekonstrukce zatím neuskutečnila a my hrajeme jak v divadle, tak i v Azylu78 zároveň, díky šapitó máme druhý domov. Díky němu máme svobodu a můžeme kdykoliv přenést fungování i filozofii Jatek78 v podstatě kamkoliv. V Praze se nám osvědčilo místo hned vedle Stromovky v areálu Výstaviště Praha, kde jsme si cirkusovou vesničku postavili v roce 2021, a na stejném působišti nás najdete i letos.

Stan pro 520 diváků ušili na míru cirkusoví mistři v Itálii. Jako malířské plátno jeho vnější stranu použil výtvarník Lukáš Musil a vtiskl mu svůj rukopis v podobě černých linií a symbolů. Svou malbu realizoval během celého léta 2021 a vytvořil z šapitó rozměrný umělecký objekt. Během první sezóny jsme přivítali 29 456 diváků. Kvůli pandemii jsme pod jeho střechou, při pilotním ročníku projektu, nabídli azyl 20 dalším divadlům a kulturním subjektům.

Letos naši tenťáci začnou stan stavět na konci března. Vstupenky na představení Cesty a Kniha džunglí jsou již v prodeji.

Na pořízení Azylu78 nám přispěl Magistrát hlavního města Prahy. Děkujeme!

Praktické informace

 • Čas letí. Dorazte raději s předstihem. Začínáme včas a po začátku diváky dovnitř do šapitó nepouštíme.

 • Kam se sebou. Sezení je neadresné a dobře uvidíte odkudkoli. Představení jsou přizpůsobena kruhové manéži a sedí se na dřevěných lavicích.

 • Jedinou životní jistotou je změna. Vstupenky však nevyměňujeme ani nevracíme vstupné.
   
 • Zlevněné vstupné, to je oč tu běží. Je nutné předložit platný studentský průkaz, či jiný průkaz příslušný k prokázání dané slevy. Divadlo i toalety jsou bezbariérové.

 • Děti jsou děti. A musí mít vlastní vstupenku. Prosíme, respektujte věková doporučení jednotlivých představení. Obecně nedoporučujeme, abyste s sebou brali děti mladší 6 let.
   
 • Haf. Pejsky uvítáme pouze v baru, do šapitó na divadlo nemají vstup povolen.

 • Prší a venku se setmělo. Proto je večer někdy chladno i bahno. Počasí neovlivníme. Jdete na letní scénu, kde budete venku, i když pod plachtou. Oblečení proto doporučujeme zvolit do každého počasí. Není od věci vzít si s sebou pro jistotu deku.

 • Žízeň. Nápoje není možné konzumovat uvnitř šapitó. Doporučujeme si zajít na drink do divadelního baru před představením či po něm.

 • Hmyz je hmyz. Pár komárů ještě divadlo nezavřelo, ale chcete-li pokračovat v baru Džungle BKAO do pozdějších hodin, líbí se tam i bezobratlým živočichům. Repelent se hodí!

 • Bar. Hned vedle venkovní scény najdete bar Džungle BKAO. Přes den nabízí klidné posezení třeba při procházce Stromovkou, večer pulzuje nezaměnitelnou energií a proměňuje se v místo plné života. Po většinu času zde nechybí rychlé občerstvení v podobě food trucků.

 • Vždy připraven. Chovejte se zkrátka trochu jako když jdete do přírody. Bude to dobrodružná kultura. Těšíme se!

Mapa

Azyl78 naleznete v zadní parkové části areálu Výstaviště Praha.

Mapa ZDE

Mapa areálu ZDE

MHD

Tramvajemi 6, 12 a 17 na zastávku Výstaviště Holešovice. Metrem či vlakem do stanice Nádraží Holešovice a pak tramvají, nebo pěšky.  

Autem

Vjezd autem je možný ulicí Za Elektrárnou. Parkoviště je u Plaveckého bazénu, kde se nachází i platební automat.

Vstupenky a hromadné rezervace

GoOut
T +420 222 70 30 70
E info@goout.cz

Kontakt

E info@jatka78.cz

Pokladna 

V hrací dny vždy 1,5 hodiny před začátkem představení a 30 minut po konci představení.

Bar Džungle BKAO

Denně 10 — 24 hod.

Marketing

Magdaléna Novotná
E magdalena@jatka78.cz 

Generální partner Jatek78

Generální partner Azylu78

Hlavní partner

Za podpory

Hlavní mediální partner

Mediální partneři

Partneři

Děkujeme