Cirk La Putyka CZ

ADHD

Novocirkusová groteska, báseň, obraz i noční běs.

ne 21. 10. 19:30 300 — 550 Kč

Cirk La Putyka se ve svém novém představení tentokrát zaměřuje na lidskou osobnost, konkrétně na takzvanou poruchu pozornosti s hyperaktivitou známou pod anglickou zkratkou ADHD. Ve stejnojmenné inscenaci se v režii Rostislava Nováka ml., kterému jako dítěti byla tato porucha diagnostikována, představí osm výjimečných novocirkusových umělců z Finska, Venezuely, Kanady, Španělska, Belgie, Nizozemska a Francie. Jeden z nejlepších světových žonglérů, akrobaté na tyči, cyr wheelu, kolečkových bruslích, tanečníci i akrobat visící za vlasy.

Soubor tak divákům nabídne "nejnovocirkusovější" podívanou za několik posledních let. Zároveň je ale cílem představení upozornit na to, že ADHD není onemocnění, ale nová kvalita života. Téma představení je pro Rostislava Nováka ml. velmi osobní.

"Sám jsem byl jako dítě diagnostikován ADHD a jeden z mých synů je ADHD také," říká. "Když ho vidím, jak dospívá, jak bojuje sám se sebou, se svým okolím, jak hledá své sny. Jak jeho tělo a hlava někdy reagují samy od sebe a on to nedokáže ovládat nebo pochopit. Řekl jsem si, že pro něj udělám projekt. Chci, aby pochopil, že ADHD není onemocnění, jak mnozí tvrdí, ale přednost. Nová kvalita života."

Při přípravě projektu Novák spolupracuje s psychology, terapeuty, psychiatry, neurology i s dětmi ze speciálních škol. "Půjde o příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Příběh autorský. Příběh, který se nechává inspirovat Torey Hayden, Emilem Zátopkem, Jeanem-Michelem Basquiatem a lidmi s ADHD, kteří žijí právě teď a tady," vysvětluje Novák. "Existují teorie, že díky lidem, jako byli Kryštof Kolumbus, Albert Einstein, Wolfgang Amadeus Mozart, Winston Churchill, Leonardo da Vinci nebo Karel IV., se naše společnost dostala do bodu, ve kterém se právě nacházíme. Všichni byli hyperaktivní, jsme ve správném bodě."

"Kdybych neměl ADHD, nikdy bych nedokázal vytvořit naši company, nikdy bych nezaložil Jatka78.

Kdybych neměl ADHD, nikdy bych nezačal sportovat ani malovat.

Mám ADHD a díky němu dokážu TVOŘIT.

UNAVIT sám sebe, ale i své okolí.

Mám ADHD a díky němu dokážu NIČIT sám sebe, ale i své okolí.

Mám ADHD a díky němu dokážu ZNIČIT sám sebe, ale i své okolí.

Já sám hledám řád v chaosu.

Já sám hledám radost v chaosu.

Já sám hledám úsměv v chaosu.

Občas ale cítím, že mi exploduje mozek, a pak jsem sám.

Nechci být sám, chci být s Vámi."

 

- Rostislav Novák ml.

 

Délka představení
75 min.
Vhodné od
8 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry

Tvůrci & obsazení

  • Účinkují Risto Sakari Männistö, Carlos Landaeta Meneses, Emile Pineault, Mireia Piñol Martínez, Vincent Bruyninckx, Jonas Garrido Verwerft, Mauricio Rafael Cugat, Sandra Pericou-Habaillou
  • Námět a režie Rostislav Novák ml.
  • Scénografie Pavla Kamanová
  • Choreografie Thomas Steyaert
  • Hudba Jan Balcar
  • Kostýmy Petra Ptáčková
  • Grafický design Martin Sršeň
  • Produkce Michal Sikora
  • Public relations Jiří Sedlák
  • Smyčcový kvartet Unique Quartet
ADHD Amerikánka Beznot bez bot Biograf Bratří speciál Finale Frutti di mare Kolaps Kompars La Putyka Mezi námi Mikulášská Jatka Moment! Návštěvníci O Sněhurce Pejprbój Pohádka z budíku Probuzení ProjectWINGS 15 LET Proton !!! Ptáček a lev Radujme se, veselme se! Setkání před Betlémem Slavnostní koncert ke 100. výročí vzniku ČSR (část 2.) Sněhová královna Up End Down Symphony Up End Down Symphony / Benefice pro Nadaci O. Havlové Vyšla hvězda nad Betlémem