Cirk La Putyka CZ

Cesty

Největší a nejnáročnější projekt v historii našeho souboru se vrátí v nové verzi v dubnu 2022 do šapitó Azyl78!

so 23. 4. 19:00 1090 — 4990 Kč

Zářijové Cesty v šapitó Azyl78 byly pro nás jedním velkým sdíleným zážitkem, sdíleným naživo s vámi, diváky! Chceme si to zopakovat! Díky vašemu obrovskému zájmu, nadšeným reakcím i úsilí, které jsme do přípravy inscenace za tři roky vložili, jsme se rozhodli uvést Cesty příští rok v dubnu, a to znovu v šapitó Azyl78. Znovu s více než třiceti akrobaty, herci, tanečníky a hudebníky. Bude na vás čekat vrcholný nový cirkus plný akrobacie, žonglování, tance a náročných čísel. Budete tajit dech, ale také se smát při klaunských výstupech. Těšte se navíc na pár překvapení!

A pozor, do konce roku 2021 máte možnost zakoupit vstupenky levněji!

Cesty se pro nás staly srdcovým projektem, do kterého vkládáme neskutečné množství energie. Chceme jimi vzdát hold jedinečnosti cirkusového umění a jeho historii, a proto v inscenaci uvidíte více než třicet akrobatů, herců, tanečníků a hudebníků, kteří spoluvytvářejí Cirk La Putyka, a to z různých koutů světa a napříč generacemi. Uvidíte to, co jste ještě nikdy neviděli. Klaunské výstupy, náročná a dechberoucí čísla i skupinové choreografie.

Jsme fascinováni cirkusovým uměním. Uměním, které je plné opravdovosti, svobody, risku, poezie, smíchu, slz, potu, bolesti a souhry. Které je plné respektu a důvěry a je tu s námi několik století. Cirkus je umění, které nás uhranulo a přivedlo nás k projektu Cesty. Jsme fascinováni tímto těžkým řemeslem i specifickou divadelní poezií cirkusové manéže. Chceme s Vámi prostřednictvím této inscenace sdílet jedinečné příběhy, které vypráví jak o naší company, tak o někdejším největším evropském cirkusu direktora Karla Kludského.

Inscenace je rozdělená do čtyř kapitol. První se věnuje historii tradičního cirkusového umění, kterou sledujeme skrze rodinu Kludských. S láskou a fascinací k řemeslu se necháváme inspirovat někdejším principálem Cirkusu Kludský, jeho stanem se třemi manéžemi pro deset tisíc lidí, jeho láskou ke slonům, největšími cirkusovými čísly a drezúrami a skutečnými příběhy. Necháváme se unést poezií cirkusu a magií cirkusové manéže.

Druhá kapitola je o historii naší company a našich osobních příbězích a zkušenostech. Uvidíte zakládající členy Cirku La Putyka i členy nejmladší nastupující generace. Uvidíte naše společné hledání cesty k divákům, které trvá už více než dvanáct let.

V třetí kapitole reflektujeme uplynulý rok a svoji touhu se ani přes veškeré nepříznivé okolnosti nezastavit. Opustili jsme divadla a hledali nové cesty k divákům. Kde všude jsme se setkali s cirkusem, tancem, divadlem? Kde všude se podařilo držet kulturu při životě?

Čtvrtá kapitola je oslavou společného okamžiku. Toho, že jsme tu opět všichni spolu. Pojďte slavit s námi!

„Cirkus je dřina, veliká dřina. Divák vidí většinou jen tu romantiku a efekt, dřinu nevidí nikdo. Člověk musí mít sílu a já jsem tři tisíce nocí v životě nespal.“

– Karel Kludský (z knihy Život v manéži)

Délka představení
60 + 40 min.
Vhodné od
7 let
Jazyk
česky
Premiéra
9. 11. 2021

Tvůrci & obsazení

 • Hrají Naim Ashhab, Jan Balcar, Michal Boltnar, Šárka Fülep Bočková, Jiří Kohout, Daniel Komarov, Rostislav Novák st., Anna Nováková, Andrej Rády, Anna Schmidtmajerová, Jana Smolíková, Zbyněk Šporc, Valentin Verdure, Alexandr Volný, Jiří Weissmann, Filip Zahradnický, Helena Nováčková, Adéla Míšková, Adam Joura, Veronika Linhartová, Matouš Holienčin, Adam Novotný, Charlie Wheeller, Filip Mašek, Anna Lipoldová, Mirek Kosík, Martin Kadrnožka, Barbora Halčáková, Katrin Cvinerová, Viktorie Georgievová, Šárka Říhová, Aneta Bočková 
 • Koncept a režie Rostislav Novák ml.
 • Dramaturgie Jana Stárková
 • Asistent režie Vít Neznal
 • Scénografie Pavla Kamanová
 • Kostýmy NoN Grata
 • Choreografie Tomáš Červinka, Thomas Steyaert 
 • Hudba Jan Balcar, Andrej Rády, Veronika Linhartová, Adam Novotný
 • Světelný design Jiří (Zewll) Maleňák, Jan Mlčoch
 • Zvukový design Jan Středa, Jan Mikšátko
 • Technické zajištění Oldřich Procházka
 • Produkce Eva Balousová, Jakub Reindl, Pavel Uhřík
 • PR, marketing Jiří Sedlák, Jakub Stránský, Eva Heczková, Sára Kocanová 
 • Producent Cirk La Putyka
 • Fotografie Pavlína Saudková, Lukáš Bíba, Lukáš Wagneter
 • Grafický design Martin Sršeň (Vosa)