Cirk La Putyka CZ

Cesty

Největší a nejnáročnější projekt v historii našeho souboru se vrátí v nové verzi v dubnu 2022 do šapitó Azyl78!

Zářijové Cesty v šapitó Azyl78 byly pro nás jedním velkým sdíleným zážitkem, sdíleným naživo s vámi, diváky! Chceme si to zopakovat! Díky vašemu obrovskému zájmu, nadšeným reakcím i úsilí, které jsme do přípravy inscenace za tři roky vložili, jsme se rozhodli uvést Cesty příští rok v dubnu, a to znovu v šapitó Azyl78. Znovu s více než třiceti akrobaty, herci, tanečníky a hudebníky. Bude na vás čekat vrcholný nový cirkus plný akrobacie, žonglování, tance a náročných čísel. Budete tajit dech, ale také se smát při klaunských výstupech. Těšte se navíc na pár překvapení!

Cesty se pro nás staly srdcovým projektem, do kterého vkládáme neskutečné množství energie. Chceme jimi vzdát hold jedinečnosti cirkusového umění a jeho historii, a proto v inscenaci uvidíte více než třicet akrobatů, herců, tanečníků a hudebníků, kteří spoluvytvářejí Cirk La Putyka, a to z různých koutů světa a napříč generacemi. Uvidíte to, co jste ještě nikdy neviděli. Klaunské výstupy, náročná a dechberoucí čísla i skupinové choreografie.

Jsme fascinováni cirkusovým uměním. Uměním, které je plné opravdovosti, svobody, risku, poezie, smíchu, slz, potu, bolesti a souhry. Které je plné respektu a důvěry a je tu s námi několik století. Cirkus je umění, které nás uhranulo a přivedlo nás k projektu Cesty. Jsme fascinováni tímto těžkým řemeslem i specifickou divadelní poezií cirkusové manéže. Chceme s Vámi prostřednictvím této inscenace sdílet jedinečné příběhy, které vypráví jak o naší company, tak o někdejším největším evropském cirkusu direktora Karla Kludského.

Inscenace je rozdělená do čtyř kapitol. První se věnuje historii tradičního cirkusového umění, kterou sledujeme skrze rodinu Kludských. S láskou a fascinací k řemeslu se necháváme inspirovat někdejším principálem Cirkusu Kludský, jeho stanem se třemi manéžemi pro deset tisíc lidí, jeho láskou ke slonům, největšími cirkusovými čísly a drezúrami a skutečnými příběhy. Necháváme se unést poezií cirkusu a magií cirkusové manéže.

Druhá kapitola je o historii naší company a našich osobních příbězích a zkušenostech. Uvidíte zakládající členy Cirku La Putyka i členy nejmladší nastupující generace. Uvidíte naše společné hledání cesty k divákům, které trvá už více než dvanáct let.

V třetí kapitole reflektujeme uplynulý rok a svoji touhu se ani přes veškeré nepříznivé okolnosti nezastavit. Opustili jsme divadla a hledali nové cesty k divákům. Kde všude jsme se setkali s cirkusem, tancem, divadlem? Kde všude se podařilo držet kulturu při životě?

Čtvrtá kapitola je oslavou společného okamžiku. Toho, že jsme tu opět všichni spolu. Pojďte slavit s námi!

Z představení může být pořizován audiovizuální materiál pro propagační a archivní účely Cirku La Putyka.

UPOZORNĚNÍ: Po začátku představení již není možný vstup do šapitó.

„Cirkus je dřina, veliká dřina. Divák vidí většinou jen tu romantiku a efekt, dřinu nevidí nikdo. Člověk musí mít sílu a já jsem tři tisíce nocí v životě nespal.“

– Karel Kludský (z knihy Život v manéži)

Délka představení
70 + 70 min. (20 min. pauza)
Vhodné od
7 let
Jazyk
česky
Premiéra
9. 11. 2021

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

 • Hrají Jan Balcar, Aneta Bočková, Michal Boltnar, Katrin Cvinerová, Šárka Fülep Bočková, Viktorie Georgievová, Barbora Halčáková, Matouš Holienčin, Adam Joura, Martin Kadrnožka, Jiří Kohout, Daniel Komarov, Mirek Kosík, Veronika Linhartová, Filip Mašek, Adéla Míšková, Helena Nováčková, Rostislav Novák st., Šimon Novák, Anna Nováková, Adam Novotný, Andrej Rády, Šárka Říhová, Anna Schmidtmajerová, Jana Smolíková, Zbyněk Šporc, Valentin Verdure, Jiří Weissmann, Filip Zahradnický, Dimitri Štaubert, Nancy Štaubert, Teemu Skön, Charlie Wheeller, Ole Lehmkuhl, Ivan Sobchenko, Polina Lysenko, Danylo Zankov, Kateryna Smyrnova, Anna Stiebunova, Karina Zarutska, Violetta Pivnenko, Andrii Lohynov, Viktoriia Petrenko, Uliana Kliuchko, Zlata Mikhno, Viktoria Shakovska, Oleksii Vakal, Boris Kriachek, Anastasia Mudrak, Katya Balkhina 
 • Koncept a režie Rostislav Novák ml.
 • Dramaturgie Jana Stárková
 • Asistent režie Vít Neznal
 • Scénografie Pavla Kamanová
 • Kostýmy NoN Grata
 • Choreografie Tomáš Červinka, Thomas Steyaert 
 • Hudba Jan Balcar, Andrej Rády, Veronika Linhartová, Adam Novotný, Matouš Holienčin
 • Světelný design Jiří (Zewll) Maleňák, Jan Mlčoch
 • Zvukový design Jan Středa, Jan Mikšátko
 • Technické zajištění Daniel Hajtl, Matěj Pohorský, Šimon Bareš
 • Produkce Eva Balousová, Jakub Reindl, Pavel Uhřík, Nela Frauenbergová
 • PR, marketing Jiří Sedlák, Jakub Stránský, Eva Heczková, Sára Kocanová
 • Šéf techniky & rigger akrobatů Oldřich Procházka
 • Producent Cirk La Putyka
 • Fotografie Pavlína Saudková, Lukáš Bíba, Lukáš Wagneter, Tomáš Třeštík
 • Grafický design Martin Sršeň (Vosa)
 • Herecká spolupráce Alexandr Minajev
 • Vlasy Lenka Habartová
 • Masky Iva Zemanová