Cirk La Putyka CZ

Cesty

Největší a nejnáročnější projekt v historii Cirk La Putyka bude mít premiéru letos v září.

17. 9. 19:30 1 290 Kč

Praktické informace k představení Cesty

Cesty prošly mnoha úskalími a proměnami, ale nakonec nás dovedly až k Vám. Po téměř dvou letech se dostáváme před Vás, před diváky, a chceme s Vámi oslavit, že opět můžeme být spolu a že jsme znovu objevili cesty k publiku. Cesty se pro nás staly srdcovým projektem, do kterého vkládáme neskutečné množství energie. Chceme jimi vzdát hold jedinečnosti cirkusového umění a jeho historii, a proto v inscenaci uvidíte více než třicet akrobatů, herců, tanečníků a hudebníků, kteří spoluvytvářejí Cirk La Putyka, a to z různých koutů světa a napříč generacemi.

Uvidíte to, co jste ještě nikdy neviděli. Klaunské výstupy, náročná a dechberoucí čísla i skupinové choreografie.

Jsme fascinováni cirkusovým uměním. Uměním, které je plné opravdovosti, svobody, risku, poezie, smíchu, slz, potu, bolesti a souhry. Které je plné respektu a důvěry a je tu s námi několik století. Cirkus je umění, které nás uhranulo a přivedlo nás k projektu Cesty. Jsme fascinováni tímto těžkým řemeslem i specifickou divadelní poezií cirkusové manéže. Chceme s Vámi prostřednictvím této inscenace sdílet jedinečné příběhy, které vypráví jak o naší company, tak o někdejším největším evropském cirkusu direktora Karla Kludského.

Inscenace je rozdělena do čtyř kapitol. První se věnuje historii tradičního cirkusového umění, kterou sledujeme skrze rodinu Kludských. S láskou a fascinací k řemeslu se necháváme inspirovat někdejším principálem Cirkusu Kludský, jeho stanem se třemi manéžemi pro deset tisíc lidí, jeho láskou ke slonům, největšími cirkusovými čísly a drezúrami a skutečnými příběhy. Necháváme se unést poezií cirkusu a magií cirkusové manéže.

Druhá kapitola je o historii company a našich osobních příbězích a zkušenostech. Uvidíte zakládající členy Cirku La Putyka i členy nejmladší nastupující generace. Uvidíte naše společné hledání cesty k divákům, které trvá už více než dvanáct let a stále neskončilo.

V třetí kapitole reflektujeme uplynulý rok a svoji touhu se ani přes veškeré nepřející okolnosti nezastavit. Opustili jsme divadla a hledali nové cesty k divákům. Kde všude jsme se setkali s cirkusem, tancem, divadlem? Kde všude se podařilo držet kulturu při životě?

Čtvrtá kapitola je oslavou společného okamžiku. Toho, že jsme tu opět všichni spolu. Pojďte slavit s námi!

„Cirkus je dřina, veliká dřina. Divák vidí většinou jen tu romantiku a efekt, dřinu nevidí nikdo. Člověk musí mít sílu a já jsem tři tisíce nocí v životě nespal.“

– Karel Kludský (z knihy Život v manéži)

Délka představení
50 + 50 min.
Vhodné od
7 let
Jazyk
česky
Premiéra
9. 11. 2021

Tvůrci & obsazení

 • Hrají Naim Ashhab, Jan Balcar, Michal Boltnar, Šárka Fülep Bočková, Jiří Kohout, Daniel Komarov, Rostislav Novák st., Anna Nováková, Andrej Rády, Anna Schmidtmajerová, Jana Smolíková, Zbyněk Šporc, Valentin Verdure, Alexandr Volný, Jiří Weissmann, Filip Zahradnický, David Wolf, Richard Wolf, Helena Nováčková, Adéla Míšková, Tomáš Brt, Adam Joura, Veronika Linhartová, Adam Novotný, Pavlína Podzimková, Ethan Law, Dimitri Štauberti, Nancy Štauberti, Filip Mašek, Anna Lipoldová, Mirek Kosík, Martin Kadrnožka, Barbora Halčáková, Katrin Cvinerová, Viktorie Georgievová, Šárka Říhová, Aneta Bočková
 • Koncept a režie Rostislav Novák ml.
 • Dramaturgie Jana Stárková
 • Scénografie Pavla Kamanová
 • Choreografie Tomáš Červinka
 • Hudba Jan Balcar, Andrej Rády, Veronika Linhartová, Adam Novotný
 • Světelný design Jiří (Zewll) Maleňák, Jan Mlčoch
 • Zvukový design Jan Středa, Jan Mikšátko
 • Technické zajištění Oldřich Procházka
 • Produkce Eva Balousová, Jakub Reindl, Pavel Uhřík
 • PR Jiří Sedlák
 • Producent Cirk La Putyka
 • Fotografie Milan Jaroš, Jakub Červenka, Tomáš Třeštík
 • Grafický design Martin Sršeň (Vosa)
 • Kostýmy NoN Grata