G.N.A.T. CZ

Goršek

Autorské představení vyprávějící legendu o dvou bratrech z mýtické Goršecké náhorní plošiny.

27. 11. 19:30 150 — 290 Kč

Goršek je hra pro dva herce a dvě masky rozehrávající na prostoru jedné místnosti tragikomedii plnou lásky a nenávisti, krutosti a přátelství a ponorkové nemoci.

Autoři zpracovávají témata slovanské kultury, existenciální literatury a absurdního dramatu 2. pol. 20. století (Jean-Paul Sartre, Samuel Beckett), současně s tím se zabývají zkoumáním lidské psychiky v hraničních podmínkách dlouhotrvajícího odloučení od světa.

"Příběh posledních obyvatel tohoto záhadného místa nám ovšem naznačí oba protagonisté souboru G.N.A.T., z nichž se nasazením masek (jejich tvůrkyněmi jsou Rufina Bazlová a Viktorie Drdová) stanou bratři Paljuš a Valchar. Už samotná proměna v tyto zjevně zdegenerované horaly má v sobě kouzlo. Velikost a vypouklost masek totiž dokáže vizuálně velmi zrelativizovat tělesnou strukturu. Z normálně rostlých vysportovaných mladíků se najednou stanou neohrabaní „knedlíci“, jejich mozková kapacita je zjevně velmi omezená. Vyjadřují se ovšem důraznými gesty, která jsou svou jednoduchostí a názorností srozumitelná a zároveň komická, či spíše tragikomická."

Jana Soprová, Divadelní noviny, 27. 8. 2019
Délka představení
50 min.
Vhodné od
10 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
12. 5. 2018

Tvůrci & obsazení

  • Režie William Valerián
  • Koncept a interpretace Šimon Pliska, Andrej Lyga
  • Hudba William Valerián
  • Masky Rufina Bazlová, Viktorie Drdová
  • Light design Šimon Kočí
  • Světla Jiří Zewll Maleňák
  • Produkce Andrea Vykysalá
  • Supervize Roman Horák
  • Za podpory HAMU, Alfred ve dvoře, divadlo DISK
A Simple Space Amerikánka Batacchio Bez hranic: Poslední večeře Bílý tesák Biograf Bratří speciál Cirkusárium Goršek Hmyzí hotel bzzzzzz Honey Hra o trůn I.A.M.A.I. iOtesánek Isole Knot La Putyka Mimikry – Mše za duše vol.3 Něžný testosteron Poslední večeře Přecházení Prezidementi Příběhy malé Lupitiny González Probuzení Proton !!! Putinovi agenti Roots Setkání před Betlémem Sweat and Ink Ucpanej systém Up End Down Úsvit pestíků Vánoce za časů našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo Vánoční svatba sněhuláka Karla Vyšla hvězda nad Betlémem White Rabbit Red Rabbit #15 White Rabbit Red Rabbit #16