G.N.A.T. CZ

Goršek

Autorské představení vyprávějící legendu o dvou bratrech z mýtické Goršecké náhorní plošiny.

Vážení diváci, milí přátelé,

doufali jsme, že nám zaplníte hlediště, a že se po pauze opět setkáme. Ale protože se epidemiologická situace a s ní spojená opatření nemění, zůstane divadlo Jatka78 nadále zavřené i v první čtvrtině roku 2021. Pro plánovaná představení se snažíme nalézt nové termíny. Konkrétní informace k vašim vstupenkám budeme rozesílat postupně.

Děkujeme za veškerou podporu a těšíme se, až se zase potkáme u nás v hledišti.

Vaše Jatka78

Goršek je hra pro dva herce a dvě masky rozehrávající na prostoru jedné místnosti tragikomedii plnou lásky a nenávisti, krutosti a přátelství a ponorkové nemoci.

Autoři zpracovávají témata slovanské kultury, existenciální literatury a absurdního dramatu 2. pol. 20. století (Jean-Paul Sartre, Samuel Beckett), současně s tím se zabývají zkoumáním lidské psychiky v hraničních podmínkách dlouhotrvajícího odloučení od světa.

"Příběh posledních obyvatel tohoto záhadného místa nám ovšem naznačí oba protagonisté souboru G.N.A.T., z nichž se nasazením masek (jejich tvůrkyněmi jsou Rufina Bazlová a Viktorie Drdová) stanou bratři Paljuš a Valchar. Už samotná proměna v tyto zjevně zdegenerované horaly má v sobě kouzlo. Velikost a vypouklost masek totiž dokáže vizuálně velmi zrelativizovat tělesnou strukturu. Z normálně rostlých vysportovaných mladíků se najednou stanou neohrabaní „knedlíci“, jejich mozková kapacita je zjevně velmi omezená. Vyjadřují se ovšem důraznými gesty, která jsou svou jednoduchostí a názorností srozumitelná a zároveň komická, či spíše tragikomická."

Jana Soprová, Divadelní noviny, 27. 8. 2019
Délka představení
50 min.
Vhodné od
10 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
12. 5. 2018

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Režie William Valerián
  • Koncept a interpretace Šimon Pliska, Andrej Lyga
  • Hudba William Valerián
  • Masky Rufina Bazlová, Viktorie Drdová
  • Light design Šimon Kočí
  • Světla Jiří Zewll Maleňák
  • Produkce Andrea Vykysalá
  • Supervize Roman Horák
  • Za podpory HAMU, Alfred ve dvoře, divadlo DISK
A.I. Amerikánka Batacchio Bez hranic: Poslední večeře Bílý tesák Biograf Bratří speciál Cirkusárium Goršek Hmyzí hotel bzzzzzz Honey Hra o trůn iOtesánek Isole Kaleidoscope Knot Kouty dlouhovlasých starců La Putyka Muž z Malty Poslední večeře Přecházení Proton !!! Putinovi agenti Svěcení žehem Sweat and Ink Up End Down White Rabbit Red Rabbit #16