FysioART CZ

Mezi námi

Mezi námi je interaktivní multimediální představení pro všechny děti i dospělé o domově, přátelství a světě fantazie

Mezi námi je tanečně-pohybové a interaktivní představení pro děti i dospělé, kteří se chtějí aspoň na chvilku vrátit do dětství. Na principu dětských her a skládanek z papíru povzbuzuje představivost a podtrhuje důležitost domova.

Mezi námi rozvíjí příběh, který se děje kdekoliv na zemi. Nejprve jsme všichni dětmi a naším domovem je rodina, nebo místo, kde jsou hračky a pohádky, či sny. A dospělí jsou doma tam, kde bydlí, žijí a pracují, někdy až příliš. Dospělí domovy také stěhují. A pak děti s nimi hledají k domovu klíč. Ten domov z dětství a prvních snů ale zůstává stále v nás všech, hluboko ukryt v naší duši, v našem srdci, ve vzpomínkách.

Náš příběh je skutečný, a zároveň pohádkový. Mezi námi je cestou do dětství, vzpomínek, do snů a domů.

Po představení následuje pohybová a výtvarná dílna. Tvůrčí dílna po představení navazuje na pohybové partitury, jejichž základem jsou dětské hry, jako například skákání do louží, chození po cestičkách, hra na „něco“ (hra s projekcemi). Rozehrává dětskou fantazii při práci s materiálem – deskou, kterou děti proměňují a která proměňuje i prostor, ve kterém si mohou hrát. A pak pokračuje výrobou domečku z papíru. S domečkem origami se pak společně staví velké město plné domů, našich domovů. Do dílny je možné kdykoliv vstoupit a z ní také kdykoliv vystoupit. Je hrou, a zároveň zážitkovou reflexí. Připojit se mohou i rodiče!

Vstupné na dětské představení platí i dospělí, kteří doprovázejí děti do sálu.

 

“Mimořádně komunikativní divadelní projekt otevírá okno do světa divadla, ale nejen tam, i do světa jako takového." 

Ostravan.cz, L. Vrchovský   

"Mezi námi je mnohovrstevnatý projekt, založený na poctivém několikaletém výzkumu ve školách, který vychází z dětských nápadů, výtvarných prací a her a pracuje s videozáznamy autentických dětských výpovědí." 

Tvořivá dramatika, A. Hrnečková 

"Funkční pohádková projekce, živá hudba a promyšlená práce s rekvizitami a loutkou vytváří kouzelné fikční světy." 

Taneční aktuality, Eva Orcígrová

“Mezi námi je gejzírem nápadů a mnoha pohybových i technických prvků, jež nenechá v poklidu žádné dítě. Natož dospělé. Ve velmi rychlé kadenci se v něm prolíná živá hudba na baterii bicích nástrojů (převážně originálně orientálních), reprodukovaná hudba diskžokeje, klasická zadní projekce, vrchní projekce na taneční plochu pódia, výtvarné prvky v projekci i trojrozměrné výtvarné artefakty a loutky v dětském stylu přímo na pódiu – a zejména mnoho neotřelých a originálních tanečních kreací. To vše s aktivní účastí dětí z hlediště!” 

Taneční magazín, Michal Stein
Délka představení
50 min.
Vhodné od
4 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
19. 11. 2015

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

 • Autor, koncept a režie Hana Strejčková
 • Choreografická spolupráce Veronika Kacianová, Věra Ondrašíková 
 • Dramaturgická spolupráce Kateřina Schwarzová 
 • Tvorba a interpretace Karolína Křížková, Andrea Vykysalá, Eva Stará, Hana Strejčková, Šimon Pliska 
 • Hudba Kuba Palys, živě Hearn Gadbois a DJ Buldog
 • Výtvarný koncept Hana Strejčková, Marianna Stránská, Robo Nižník 
 • Výroba loutky Sota Sakuma 
 • Kostýmní spolupráce Marianna Stránská
 • Videoart děti (CZ, SK, ES, JP), Jan Hrdlička, Michaela Režová, Marianna Stránská, Marek Volf
 • Světelný design Jiří Maleňák  
 • Fotografie Pavlína Šimáčková, Ctibor Bachratý, Tomáš Strejček, Ivo Mičkal
 • Producent FysioART o.p.s.
 • Inscenace Mezi námi vznikla v koprodukci Tanec Praha / Ponec – divadlo pro tanec a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Hl. města Praha, Nadace Život umělce, Japan Foundation & Japan Fest 2015, Visegrad Fund. 
A.I. A Simple Space Amerikánka Batacchio Bílý tesák Biograf Bratří speciál Cirkusárium Cizokrajní ložníci Goršek Honey Hra o trůn iOtesánek Knot La Putyka Mimikry – Mše za duše vol.3 Něžný testosteron Novoroční koncert Police Symphony Orchestra Poslední večeře Příběhy malé Lupitiny González Probuzení Proton !!! Putinovi agenti Roots Setkání před Betlémem Sweat and Ink Up End Down Vánoce za časů našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo Vánoční svatba sněhuláka Karla Vyšla hvězda nad Betlémem White Rabbit Red Rabbit #16