FysioART CZ

Mezi námi

Mezi námi je interaktivní multimediální představení pro všechny děti i dospělé o domově, přátelství a světě fantazie. Divadelní představení je určené pro školy.

Divadelní představení pro školy. V případě zájmu o rezervaci školní skupiny na představení kontaktujte přímo produkci fysioart@seznam.cz, nebo tel.: +420 721 121 152. 

Mezi námi je tanečně-pohybové a interaktivní představení pro děti i dospělé, kteří se chtějí aspoň na chvilku vrátit do dětství. Na principu dětských her a skládanek z papíru povzbuzuje představivost a podtrhuje důležitost domova.

Mezi námi rozvíjí příběh, který se děje kdekoliv na zemi. Nejprve jsme všichni dětmi a naším domovem je rodina, nebo místo, kde jsou hračky a pohádky, či sny. A dospělí jsou doma tam, kde bydlí, žijí a pracují, někdy až příliš. Dospělí domovy také stěhují. A pak děti s nimi hledají k domovu klíč. Ten domov z dětství a prvních snů ale zůstává stále v nás všech, hluboko ukryt v naší duši, v našem srdci, ve vzpomínkách.

Náš příběh je skutečný, a zároveň pohádkový. Mezi námi je cestou do dětství, vzpomínek, do snů a domů. 

“Mimořádně komunikativní divadelní projekt otevírá okno do světa divadla, ale nejen tam, i do světa jako takového." 

Ostravan.cz, L. Vrchovský   

"Mezi námi je mnohovrstevnatý projekt, založený na poctivém několikaletém výzkumu ve školách, který vychází z dětských nápadů, výtvarných prací a her a pracuje s videozáznamy autentických dětských výpovědí." 

Tvořivá dramatika, A. Hrnečková 

"Funkční pohádková projekce, živá hudba a promyšlená práce s rekvizitami a loutkou vytváří kouzelné fikční světy." 

Taneční aktuality, Eva Orcígrová

“Mezi námi je gejzírem nápadů a mnoha pohybových i technických prvků, jež nenechá v poklidu žádné dítě. Natož dospělé. Ve velmi rychlé kadenci se v něm prolíná živá hudba na baterii bicích nástrojů (převážně originálně orientálních), reprodukovaná hudba diskžokeje, klasická zadní projekce, vrchní projekce na taneční plochu pódia, výtvarné prvky v projekci i trojrozměrné výtvarné artefakty a loutky v dětském stylu přímo na pódiu – a zejména mnoho neotřelých a originálních tanečních kreací. To vše s aktivní účastí dětí z hlediště!” 

Taneční magazín, Michal Stein
Délka představení
50 min.
Vhodné od
4 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
19. 11. 2015

Představení a vstupenky

Tvůrci & obsazení

 • Autor, koncept a režie Hana Strejčková
 • Choreografická spolupráce Veronika Kacianová, Věra Ondrašíková 
 • Dramaturgická spolupráce Kateřina Schwarzová 
 • Tvorba a interpretace Karolína Křížková, Andrea Vykysalá, Eva Stará, Hana Strejčková, Šimon Pliska 
 • Hudba Kuba Palys, živě Hearn Gadbois a DJ Buldog
 • Výtvarný koncept Hana Strejčková, Marianna Stránská, Robo Nižník 
 • Výroba loutky Sota Sakuma 
 • Kostýmní spolupráce Marianna Stránská
 • Videoart děti (CZ, SK, ES, JP), Jan Hrdlička, Michaela Režová, Marianna Stránská, Marek Volf
 • Světelný design Jiří Maleňák  
 • Fotografie Pavlína Šimáčková, Ctibor Bachratý, Tomáš Strejček, Ivo Mičkal
 • Producent FysioART o.p.s.
 • Inscenace Mezi námi vznikla v koprodukci Tanec Praha / Ponec – divadlo pro tanec a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Hl. města Praha, Nadace Život umělce, Japan Foundation & Japan Fest 2015, Visegrad Fund. 
ADHD Amerikánka Biograf Black Black Woods Bratří speciál Český Honza CHYBA Finale Frutti di mare Honey Kolaps La Putyka Mezi námi Moment! Návštěvníci O Sněhurce Pejprbój Plovárna Pohádka z budíku Přijdu včera Probuzení ProjectWINGS 15 LET Proton !!! Ptáček a lev Radujme se, veselme se! Setkání před Betlémem Sněhová královna Up End Down Symphony Up End Down Symphony / Benefice pro Nadaci Olgy Havlové (VDV) Výborná na Jatkách Vyšla hvězda nad Betlémem