DEKKADANCERS CZ

Muž z Malty

Stand-up comedy říznutá tancem a kresbou aktů.

29. 10. 19:30 250 — 490 Kč

Vážení diváci, repríza představení 31. 5. byla ze zdravotních důvodů na poslední chvíli zrušena. Již v místě konání jsme Vám nabídli možnost výměny vstupenek za podzimní termíny představení na Jatkách78 nebo převedení částky na voucher. Pokud jste prostory Azylu78 opustili dříve, než jsme se domluvili na kompenzaci, či máte zájem o jiné řešení, kontaktujte nás, prosím, na email vstupenky@jatka78.cz.

Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den, Vaše Jatka78
DEKKADANCERS uvádějí první sólový projekt Štěpána Pechara Muž z Malty. Večer v imitaci stylu stand-up comedy doplněné tancem a kresbou ukazuje, jak daleko jsme ochotni zajít ve jménu zábavy. Naučí puberťáky, jak rozjet kšeft kreslením aktů, a poradí ženám, jak zkrotit alfa samce. Muž z Malty je slovní hříčkou a místy i osobním příběhem Štěpána Pechara, který v představení nejen účinkuje, ale současně jej režíruje a vytváří pro něj osobitou choreografii, která dokresluje jednotlivé scény a skeče.

Jedná se o první inscenaci souboru, která je postavena na jediném účinkujícím na scéně. 90minutová one man show odkrývá komediální i výtvarný talent hlavního protagonisty, kterého příznivci DEKKADANCERS dosud znali převážně v úloze tanečníka a choreografa. Představení dominuje formát mluveného slova a ve vzduchu se vznáší všudypřítomná ironie.  Tanec a kresba jsou zde však silnými výrazovými prostředky, které podtrhují absurditu jednotlivých mikro příběhů.

Na projektu se podíleli další kmenoví členové souboru DEKKADANCERS. Asistentem režie a autorem výpravy je Pavel Knolle, tanečník, kostýmní výtvarník, scenárista a režisér, známý ze svého působení v Laterně magice. Asistentem choreografie je Ondřej Vinklát, bývalý sólista Baletu Národního divadla a držitel tří Cen Thálie.

 

„Štěpán Pechar odvedl obdivuhodný výkon. (…) Na osobním, netuctovém životním příběhu syna maltské maminky a českého tatínka rozvinul Pechar ontogenezi současné toxické maskulinity. A šel na to rafinovaně: od roztomilých historek hýčkaného mazánka až po exprese perverzního šovinisty zmítaného běsy. (…) Síla Muže z Malty určitě spočívala v otevřenosti, hlasitosti, s níž se v manéži Pechar utkal s démony, jako jsou moc, sex, porno, prachy a maskulinní nadřazenost. Dost možná se utkal i sám se sebou. Šel s kůží na trh nejen částí svého příběhu, ale zapřáhl i všechny svoje talenty, ten taneční nevyjímaje. Kde na světě uvidíte stand-upistu, který dosloví deklamovaný výstup expertním tanečním komentářem? Štěpán dal umělecké versatilitě nový rozměr a také zbořil očekávání, která jsme si s Dekkadancers spojovali.“

– Jana Návratová, Taneční aktuality, 15. 6. 2021

 

„Muž z Malty přinesl mnohá překvapení. Především byl excelentní ukázkou stand-up comedy. I když výhonky tohoto žánru se u nás čas od času objevují, až tady jsem pochopila, v čem může spočívat kouzlo stand-upu, stejně jako rozdíl mezi anglosaským označením „actor“ a „comedian“. (…) Do vyšší kategorie představení povyšuje zejména princip střídání „oficiálních“ standupových výstupů s výjevy ze „zákulisí“, v nichž Pechar-komik prostřednictvím klasických baletních prvků výmluvně evokuje své vnitřní pocity. Včetně zoufalství z toho, co to vlastně na scéně předvádí ve snaze diváky co nejvíce zaujmout a pobavit… (…) Nadsázka, hravost a Pecharovo špičkové nasazení udržely mou pozornost

po celou dobu a Muže z Malty bych všem adeptům doporučila jako učebnici umění stand-up comedy.“

– Jana Soprová, Divadelní noviny, 22. 6. 2021
Délka představení
90 min.
Vhodné od
16 let
Jazyk
česky

Tvůrci & obsazení

  • Režie Štěpán Pechar
  • Asistent režie Pavel Knolle
  • Tančí Štěpán Pechar
  • Choreografie Štěpán Pechar
  • Asistent choreografa Ondřej Vinklát 
  • Hudba Existující nahrávky (Darkside, Queen, Rone)
  • Výprava Pavel Knolle 
  • Světelný design Karel Šimek
  • Foto Pavel Hejný, Milan Jaroš, Serghei Gherciu