Spitfire Company CZ

Prezidementi

Multižánrové představení satiricky a ironicky pojednávající o nesmyslné tuposti naší politické scény.

čt 8. 10. 19:30 250 — 390 Kč

Vážení diváci, z důvodu nařízení vlády jsme nuceni vystoupení přesunout na náhradní termíny (vstupenky zůstávají v platnosti).

Prezidementi – Pá 5. 6. / 19.30 → přesun na Čt 8. 10. / 19.30
Prezidementi – So 6. 6. / 19.30 → přesun na Pá 9. 10. / 19.30

Králové Ubu 21. století. Odsun asijského jelena zpět do své domoviny.

Multižánrové představení satiricky a ironicky pojednávající o nesmyslné tuposti naši politické scény. V hlavní roli Saša Rašilov a Lucie Trmíková, kteří jen v roce 2019 obdrželi několik prestižních tuzemských ocenění včetně Ceny divadelní kritiky, Thálie a Divadelních novin. 

V každém národě jsou okamžiky, kdy se tvoří dějiny. Taková historická chvíle nastává právě teď a vy díky souhrnu nejdůležitějších událostí budete u toho. Odsun asijského jelena zpět do své domoviny. Ano, nebo ne! A co na to naši čelní prezidementi? Co si o tom myslí přední tuzemští odborníci?

Nezamíchá tento čin s naší politickou situací? Budeme svědky bezprecedentních demonstrací v našem hlavním městě. A co venkov? Neutrpí náš obraz ve světě? Tyto a jiné otázky zazní v našem moderním divadelním zpravodajství pokrývající 24 hodin tuto událost světového rozměru. Buďte s námi, buďte v obraze!

Skupina Spitfire Company touto produkcí navazuje na své neúspěšnější představení Antiwords, které diváci mohli zhlédnout ve více než 15 zemích světa včetně USA, Číny a Japonska. 

 

Významná ocenění souboru Spitifire Company

3x Total Theatre Award (nominace) udělovaná britským deníkem Total Theatre Magazine na Fringe Edinburgh v letech 2013, 2015, 2017. 

Aerowaves Priority Companies 2014

3x Cena divadelních novin v letech 2014, 2016

2x Cena České taneční platformy 

2x Cena za Lightdesign udělovaná v rámci České taneční platformy

Cena Skupovy Plzně

 

Délka představení
100 min.
Vhodné od
14 let
Jazyk
česky
Premiéra
5. 6. 2020

Tvůrci & obsazení

 • Dramatizace & režie Petr Boháč
 • Performeři Saša Rašilov, Lucie Trmíková, Michaela Hradecká, Eva Stará, Karolína Křížková, Simona Rozložníková / Michaela Stará 
 • Scénografie Petr Boháč a Lucia Škandíková 
 • Kostýmy Petra Vlachynská
 • Masky Paulina Skavova, Petra Vlachynská
 • Hudba & sound design Martin Tvrdý
 • Light design Jiří Šmirk
 • Výroba scény Jan Rohan
 • Produkce Spitfire Company
 • Koprodukce UFFO Trutnov, Jatka78 
 • Projekt podpořili hl. město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond ČR
A Simple Space Amerikánka Batacchio Bez domluvy Bez hranic: Poslední večeře Dukto Happy Hour Honey Hra o trůn I AM A.I. Instantní úspěch Isole Kaleidoscope Knot La Putyka Letkyně Memories of Fools Poslední večeře Poutníci po hvězdách Přecházení Prezidementi Proton !!! Průzkum ojem Putinovi agenti Semaphore Summer Stage Sounds Sweat and Ink The Watcher Up End Down Úsvit pestíků Velká holešovická Vlez v les