Spitfire Company CZ

Prezidementi

Multižánrové představení satiricky a ironicky pojednávající o nesmyslné tuposti naší politické scény.

út 21. 4. 19:30 250 — 390 Kč

Králové Ubu 21. století. Odsun asijského jelena zpět do své domoviny.

Multižánrové představení satiricky a ironicky pojednávající o nesmyslné tuposti naši politické scény. V hlavní roli Saša Rašilov a Lucie Trmíková, kteří jen v roce 2019 obdrželi několik prestižních tuzemských ocenění včetně Ceny divadelní kritiky, Thálie a Divadelních novin. 

V každém národě jsou okamžiky, kdy se tvoří dějiny. Taková historická chvíle nastává právě teď a vy díky souhrnu nejdůležitějších událostí budete u toho. Odsun asijského jelena zpět do své domoviny. Ano, nebo ne! A co na to naši čelní prezidementi? Co si o tom myslí přední tuzemští odborníci?

Nezamíchá tento čin s naší politickou situací? Budeme svědky bezprecedentních demonstrací v našem hlavním městě. A co venkov? Neutrpí náš obraz ve světě? Tyto a jiné otázky zazní v našem moderním divadelním zpravodajství pokrývající 24 hodin tuto událost světového rozměru. Buďte s námi, buďte v obraze!

Skupina Spitfire Company touto produkcí navazuje na své neúspěšnější představení Antiwords, které diváci mohli zhlédnout ve více než 15 zemích světa včetně USA, Číny a Japonska. 

 

Významná ocenění souboru Spitifire Company

3x Total Theatre Award (nominace) udělovaná britským deníkem Total Theatre Magazine na Fringe Edinburgh v letech 2013, 2015, 2017. 

Aerowaves Priority Companies 2014

3x Cena divadelních novin v letech 2014, 2016

2x Cena České taneční platformy 

2x Cena za Lightdesign udělovaná v rámci České taneční platformy

Cena Skupovy Plzně

 

Délka představení
60 min.
Vhodné od
14 let
Jazyk
Premiéra
19. 4. 2020

Tvůrci & obsazení

  • Režie Petr Boháč
  • Hrají Lucie Trmíková, Saša Rašilov, Michaela Hradecká, Eva Stará, Simona Rozložníková, Lída Rašilová, Martin Talaga
  • Scénografie Petra Vlachynská
  • Masky Paulina Skavova, Petra Vlachynská
  • Hudba, zvuk Martin Tvrdý
Amerikánka Batacchio Bez hranic: Poslední večeře Bratří speciál Bull + Hard sell Cabaret Bears Costume Euchrid Goršek Hnízdo na nitkách / pro školy  Honey Hra o trůn Interaktivní koncert pro děti Isole Jednoznačné „asi“ Knot La Putyka Only bones v1.0 – Thom Monckton Poslední večeře Přecházení Předčasný výkvět Prezidementi Probuzení Proton !!! Putinovi agenti Semaphore Souboj Titánků Sweat and Ink Up End Down Velká holešovická We Agree to Disagree White Rabbit Red Rabbit #11 White Rabbit Red Rabbit #12 White Rabbit Red Rabbit #13 White Rabbit Red Rabbit #14