Spitfire Company CZ

Prezidementi

Multižánrové představení satiricky a ironicky pojednávající o nesmyslné tuposti naší politické scény.

út 21. 4. 19:30 250 — 390 Kč

Králové Ubu 21. století. Odsun asijského jelena zpět do své domoviny.

Multižánrové představení satiricky a ironicky pojednávající o nesmyslné tuposti naši politické scény. V hlavní roli Saša Rašilov a Lucie Trmíková, kteří jen v roce 2019 obdrželi několik prestižních tuzemských ocenění včetně Ceny divadelní kritiky, Thálie a Divadelních novin. 

V každém národě jsou okamžiky, kdy se tvoří dějiny. Taková historická chvíle nastává právě teď a vy díky souhrnu nejdůležitějších událostí budete u toho. Odsun asijského jelena zpět do své domoviny. Ano, nebo ne! A co na to naši čelní prezidementi? Co si o tom myslí přední tuzemští odborníci?

Nezamíchá tento čin s naší politickou situací? Budeme svědky bezprecedentních demonstrací v našem hlavním městě. A co venkov? Neutrpí náš obraz ve světě? Tyto a jiné otázky zazní v našem moderním divadelním zpravodajství pokrývající 24 hodin tuto událost světového rozměru. Buďte s námi, buďte v obraze!

Skupina Spitfire Company touto produkcí navazuje na své neúspěšnější představení Antiwords, které diváci mohli zhlédnout ve více než 15 zemích světa včetně USA, Číny a Japonska. 

 

Významná ocenění souboru Spitifire Company

3x Total Theatre Award (nominace) udělovaná britským deníkem Total Theatre Magazine na Fringe Edinburgh v letech 2013, 2015, 2017. 

Aerowaves Priority Companies 2014

3x Cena divadelních novin v letech 2014, 2016

2x Cena České taneční platformy 

2x Cena za Lightdesign udělovaná v rámci České taneční platformy

Cena Skupovy Plzně

 

Délka představení
60 min.
Vhodné od
14 let
Jazyk
Premiéra
19. 4. 2020

Tvůrci & obsazení

  • Režie Petr Boháč
  • Hrají Lucie Trmíková, Saša Rašilov, Michaela Hradecká, Eva Stará, Simona Rozložníková, Lída Rašilová, Martin Talaga
  • Scénografie Petra Vlachynská
  • Masky Paulina Skavova, Petra Vlachynská
  • Hudba, zvuk Martin Tvrdý
A na noze pevnina Amerikánka Batacchio Bez hranic: Poslední večeře Biograf Bratří speciál Budulínek Bull + Hard sell Cabaret Bears Costume Don't Quijote Družina Elegance molekuly Goršek Honey Interaktivní koncert pro děti Isole Knot La Putyka Malíři Malostranská zimní pohádka Memories of Fools O Palečkovi Only Bones Poslední večeře Poutníci po hvězdách Přecházení Prezidementi Probuzení Proton !!! Ptáček a lev Putinovi agenti Semaphore Svědomitě nepřipravení Ucpanej systém We Agree to Disagree White Rabbit Red Rabbit #11 White Rabbit Red Rabbit #12 Z tajného deníku Smolíčka Pé Zuna