Divadlo Basta Fidli CZ

Ptačí cirkus

Principál Pepíno předvede svůj světoznámý cirkus Pipíno. Všelijaké ptačí exoty, artisty i kejkle. Ptačí, ptačí, ptačí… a abyste si nemysleli, bohatě to stačí.

Rrrrrračte vstoupit!

My jsme cirkus ptačí, kde každý ptáček zpívá, tančí, baletí, žongluje, až do nebes si zaletí. K tomu hudba ryčná. A protože je ptačí, tak je nebetyčná.

Cirkus, to je dřina. A to i pro Šediváčka, který se hrozně chce stát cirkusovým umělcem. Ovšem to není jen tak. Nejdřív musí pomáhat, zametat a koukat. A snad nakonec přece jen všechny překvapí. Tak se tedy necháme překvapit.

Basta Fidli / Teátr vedený principálem Pepinem von Dráčkem, se zabývá čistě divadlem pro děti. Pepino vystudoval DAMU v Praze (katedra loutkářství). Divadlo pro děti je pro něj vlastně volným pokračováním studií – hravost a okouzlení animací loutek v duši umělce stále koluje. Studenti DAMU byli vedeni k tomu, aby si loutku opravili či sami vyrobili a tak leckterá loutka či kus scény je zhotovena přímo principálem. Pepino jako profesionální muzikant, si hudbu k divadlu skládá sám. A aby mu slova pěkně plynula z úst, nechává si svoje dějové kostry představení anebo „kostry“ jiných autorů vždy obalit textem od skutečných scénaristů.

Po představení následuje cirkusová dílna.

Vstupné na dětská představení platí i dospělí, kteří doprovázejí děti do sálu.

Délka představení
45 min.
Vhodné od
4 let
Jazyk
česky
Premiéra
27. 11. 2016

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Hrají, režie Pepíno von Dráček, Lucie Vondráčková
  • Scénář a texty písní Jan Bílek 
  • Hudba a námět Pepino von Dráček
  • Spolupráce a vedení v kouzlech magistr kouzel Jan Komberec
  • Scéna, kostým, návrh loutek Tomáš Zmrzlý
  • Na výrobě se podíleli Tomáš Zmrzlý, Lucie Vondráčková, Manuela Vondráčková, Pepino von Dráček

A.I. Amerikánka Batacchio Bez hranic: Poslední večeře Bílý tesák Biograf Bratří speciál Cirkusárium Cizokrajní ložníci Goršek Hmyzí hotel bzzzzzz Honey Hra o trůn iOtesánek Isole Kaleidoscope Knot La Putyka Novoroční koncert Police Symphony Orchestra Poslední večeře Přecházení Probuzení Proton !!! Putinovi agenti Roots Setkání před Betlémem Svěcení žehem Sweat and Ink Up End Down Vánoce za časů našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo Vánoční svatba sněhuláka Karla Vyšla hvězda nad Betlémem White Rabbit Red Rabbit #15 White Rabbit Red Rabbit #16