Cie Circoncentrique INT

Respire

Dobrodružství dvou kamarádů ve víru akrobacie.

Světoznámé duo, které tvoří Alessandro Maida a Maxime Pythoud, se dalo dohromady během studií na Vysoké škole cirkusových umění v Bruselu. Dva kamarádi, stejně neoddělitelní jako nádech a výdech, zkoumají své přátelství. Dobrodružství, které diváky v rytmu dechu přenese do víru akrobatické poetiky. 

Představení je inspirované vztahy mezi lidmi a národy. Zkoumá vzájemný vztah mezi událostí a emocí a jejich vlivem na dýchání. Dýchání je představeno jako jemné vlákno, které spojuje umělce s divákem. Cílem je, aby divák sdílel všechny druhy emocí, překvapení a strachu, aby si užil dokonalé akrobacie, která ten dech bere.

Těšit se tedy můžete na úžasné experimentální pohybové divadlo, precizní cirkusové triky, působivou akrobacii a svérázný humor. Nechejte se zasáhnout obdivuhodnou hrou těla a světla!

"Inscenace Respire dua Cie Circoncentrique spojuje komické herecké výstupy, přirozené pohyby (chůze, běh) i akrobatické prvky v ucelené dílo. Maxim i Alessandro obstáli v hereckých částech stejně dobře jako v akrobatických, a to s přirozeností, jako by pro ně artistické výstupy byly na stejné úrovni obtížnosti. Napohled nenápadní artisté výborně zvládli akrobatické, žonglérské a ekvilibristické prvky a cit pro tvorbu přirozeně humorných kontaktních situací. Inscenace přináší mnoho drobných příběhů o mezilidských vztazích, ale žádný hluboký podtext nemá. Střípky lidských interakcí, konfliktů a drobných komických scének jsou pozoruhodnou mozaikou podobnou filmové grotesce – ovšem bez pointy. Inscenace negraduje skrze příběh, ale skrze artistické prvky. Z hlediska provedení není interpretům co vytknout, ale rozhodně nemůžeme očekávat událost, která nás výrazně zasáhne. Představení je ale milé, příjemné a plné humoru."

Eliška Jílková, v rámci edukačního projektu Cirqueonu "Jak psát o novém cirkuse"

Představení je realizováno za podpory Francouzského institutu v Praze.

Délka představení
50 min.
Vhodné od
5 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
8. 4. 2011

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Autoři: Alessandro Maida, Maxime Pythoud
  • Hudba: Lea Petra
  • Klavír: Lea Petra / Isil Bengi
  • Tour management: Cécile Imbernon (La chouette diffusion)
  • By: Alessandro Maida, Maxime Pythoud
  • Music: Lea Petra
  • Pianist: Lea Petra / Isil Bengi
  • Tour management: Cécile Imbernon (La chouette diffusion)
A Simple Space Amerikánka Batacchio Bez domluvy Bez hranic: Poslední večeře Dukto Happy Hour Honey Hra o trůn I AM A.I. Instantní úspěch Isole Kaleidoscope Knot La Putyka Letkyně Memories of Fools Poslední večeře Poutníci po hvězdách Přecházení Prezidementi Proton !!! Průzkum ojem Putinovi agenti Semaphore Summer Stage Sounds Sweat and Ink The Watcher Up End Down Úsvit pestíků Velká holešovická Vlez v les