Cirk La Putyka CZ

Roots

Historie cirkusového umění v příbězích jednotlivců.

út 1. 12. 19:30 390 — 750 Kč

Upozornění: Pokud máte koupené vstupenky (kategorie Gold) ke stolům, přijďte prosím nejpozději hodinu před představením, abychom stihli přijmout vaši objednávku z aktuálního jídelního menu.

Roots vypráví poetickou a mnohdy i drsnou historii cirkusového umění skrze osobní příběhy jednotlivých postav inscenace. Uvidíte hadí ženu, přísného principála, tanečníky, loutky i koně. Každý z nich se k cirkusu dostal jinou cestou, nyní se setkávají na jednom jevišti. Inscenace ukazuje vývoj cirkusu od začátku 20. století do roku 1989 a pádu železné opony. Ta je také pojítkem mezi Cirkem La Putyka a prestižním berlínským kabaretem Chamäleon, pro který představení vznikalo.

Druhá část je inspirována životními příběhy vystupujících protagonistů, z nichž někteří studovali cirkusová umění, zatímco jiní se k umělecké dráze propracovali například z kariéry profesionálních sportovců.

Roots jsou druhou částí trilogie Family Roots in Black Black Woods. Režisér Rostislav Novák byl v roce 2016 osloven berlínským kabaretem Chamäleon, pro které v mezinárodním obsazení vytvořil představení na míru. To bylo během půl roku uvedeno ve více než 180 reprízách a později úspěšně přeneseno na scénu Jatek78 a na další jeviště v Evropě. Pro soubor šlo o cennou zkušenost s každodenním angažmá a způsobem práce zahraniční produkce.

KATEGORIE

Info ke vstupence Gold:

GOLD kategorie / open door 18.00

750,- Kč

Vstupenka Gold umožňuje držiteli povečeřet před představením přímo v divadelním sále uspořádaném do kabaretního sezení. O váš servis se postará naše milá obsluha.

Přijďte, prosím, nejpozději hodinu před představením, abychom stihli převzít a připravit vaši objednávku z našeho aktuální menu. Večeře není v ceně vstupenky.

Před začátkem představení budete mít také možnost objednat si další občerstvení na přestávku, které vám ke stolu přinese naše obsluha.

Info ke vstupence Silver:

SILVER kategorie / open door 19.20

550,- Kč

Držitelé vstupenky Silver nemají v průběhu představení zajištěnou obsluhu, mohou si však před jeho začátkem či během přestávky zakoupit občerstvení na našem baru a pochutnat si na něm v divadelním sále.

Info vstupence Bronze:

BRONZE kategorie / open door 19.20

390,- Kč

Pro diváky se vstupenkou typu Bronze máme připravené klasické divadelní sezení s přidanými stolky na nápoje a případné další drobné občerstvení. Vstupenka Bronze je bez obsluhy, občerstvení je možné zakoupit pouze před představením a během přestávky na baru.

 

Délka představení
100 min.
Vhodné od
13 let
Premiéra
17. 3. 2016

Tvůrci & obsazení

 • Koncept a režie Rostislav Novák ml.
 • Obsazení Lisa Matilda Angberg, Michal Boltnar, Vojtěch Fülep, Jiří Kohout, Daniel Komarov, Ethan Law, Mira Leonard, Esmeralda Nikolajeff, Jiří Weissmann
 • Scénografie Hynek Dřízhal
 • Kostýmy & make-up Kristina Záveská
 • Hudba Jan Balcar
 • Choreografie Šárka Bočková, Alexandr Volný
 • Video projekce Jakub Jelen
 • Grafický design Martin Sršeň
 • Foto Tomáš Třeštík
 • Zvuk Jan Středa
 • Světla Jan Mlčoch
 • Produkce Vít Novák, Kristýna Milaberská
 • Producent CHAMÄLEON Theater, Cirk La Putyka
 • Spolupracovali Alexandr Minajev, Jan Bažant, Olin Procházka, Lenka Habartová, Jan Balcařík, Vendula Bělochová, Aneta Antošová, Andrej Rády, Klára Felixová, Jana Skořepová, Lenka Štěpánková, Pavel Alinče, David Hrbek, Ivan Letko, Václav Mojtěžík, Libor Makovec
 • Poděkování Zvláštní poděkování patří Anně Novákové Kopecké, Rosťově mamince, za zapůjčení rodinného dědictví, a dále rodinám všech zúčastněných za to, z jak hlubokých kořenů mohou růst naše příběhy.
A Simple Space Amerikánka Batacchio Bez hranic: Poslední večeře Bílý tesák Biograf Bratří speciál Cirkusárium Goršek Hmyzí hotel bzzzzzz Honey Hra o trůn I.A.M.A.I. iOtesánek Isole Knot La Putyka Mimikry – Mše za duše vol.3 Něžný testosteron Poslední večeře Přecházení Prezidementi Příběhy malé Lupitiny González Probuzení Proton !!! Putinovi agenti Roots Setkání před Betlémem Sweat and Ink Ucpanej systém Up End Down Úsvit pestíků Vánoce za časů našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo Vánoční svatba sněhuláka Karla Vyšla hvězda nad Betlémem White Rabbit Red Rabbit #15 White Rabbit Red Rabbit #16