Studio Damúza CZ

Spal jsem s Marilyn

Hudební inscenace o osudu největšího sex symbolu 20. století

Sexy! Vypočítavá! Šílená! Závislá! Nešťastná! Co člověk, to odpověď na otázku, jaká byla Marilyn Monroe. Najděte tu svou v hudebním představení, které spojuje její osud a nejslavnější hity, vše v podání Anny Schmidtmajerové za živého doprovodu Vladimíra Strnada. Všechny muže, kteří prošli životem sexuální ikony 20. století, ztvárňuje herec, mim a režisér Tomsa Legierski.

Zajímavostí je, že role Marilyn provází Aničku již od jejích studií na DAMU, kde se v této roli objevila v absolventské inscenaci Naida, pak Marilyn ztvárnila i v Divadle pod Palmovkou. Nyní se tedy do sexsymbolu 20. století převtělí již potřetí.

Inscenace v režii Karla Kratochvíla nabízí osobitý pohled na život jedné z nejslavnějších světových filmových hvězd, kterou zde máme možnost potkat z očí do očí a snad i poznat „jaká doopravdy byla“. Hra s nadhledem reflektuje umělecké začátky a kontroverzní kauzy Marilyn Monroe, které ve své době vzbudily pozitivní i negativní společenský ohlas nejen v oblasti filmového průmyslu. 

"Spal jsem s Marilyn! je roztančená, rozezpívaná a upřímná inscenace, která si nehraje na „velké umčo“ a zároveň je divadelně vynalézavá – a to vychází „z ničeho“, rekvizit je nezbytné minimum, jsou jen herci, prostor a slovo. Navíc ne moc často se mi stává, že bych narazila na inscenaci, kde je přítomen vypravěč a přitom to není ukecané, dlouhé a nudné."

Nikola Škvarová, divedove.blogspot.cz
Délka představení
70 min.
Vhodné od
12 let
Jazyk
česky
Premiéra
23. 11. 2016

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Koncept, režie Karel Kratochvíl
  • Hrají Anna Schmidtmajerová, Tomsa Legierski
  • Klavír Vladimír Strnad
  • Foto Jiří N. Jelínek
ADHD Amerikánka Barber shop Batosnění Beznot bez bot Biograf Black Black Woods Bratří speciál Bull Cabaret Bears Costume Correspondence Honey Isole Jabloňová pohádka Jak (ne)dělat rádio Kolaps La Putyka Malíři Mezi námi Moment! Nesnesitelná tekutost bytí NICK No Animal Circus Evening O Červené Karkulce Pohádka ze staré knihy Poslední večeře Poutníci po hvězdách Probuzení Proton !!! Sweat and Ink Teatro Delusio Teatromat Tři siláci na silnici Untitled Up End Down Symphony White Rabbit Red Rabbit #1 White Rabbit Red Rabbit #2 White Rabbit Red Rabbit #3 White Rabbit Red Rabbit #4 White Rabbit Red Rabbit #5 White Rabbit Red Rabbit #6