Divadlo 6-16 CZ

Untitled

Untitled je představení pro dva herce a jednoho živého hudebníka. Představení plné poezie a pohybu. O samotě, o touze dávat, o naději.

so 9. 11. 19:30 200 — 250 Kč

Untitled je autorské představení herečky Mileny Steinmasslové pro dva herce – ONA a ON. ONA je bývalá akrobatka, klaunka, které přerušila mozková příhoda kariéru. Žije mimo společnost, ve staré maringotce při okraji města zcela osamocená. ON je typickým synem současného pohraničního města. Bez práce, bez vzdělání, bez příležitostí, bez jakéhokoliv zázemí. Jeho obživou jsou drobné krádeže. A tak se stane, že se jejich samoty jednoho dne zkříží. Dva lidé bez budoucnosti mají na pár chvil společnou současnost.

Představení je sice s minimem slov, plné pohybových a akrobatických etud, ale přesto se jedná o činoherní inscenaci, jejímž základem je dramatická situace lidí, kteří již opustili své pozice na pozici poslední. A i když je téma inscenace hořké, přece jen obsahuje humor. Humor jako nadstavbu myšlení. Humor jako únik před myšlením. A i když životní prostředí obou postav je velmi tvrdé, přesto si dokáží na těch pár chvil vybudovat vlastní poetický svět.

"V Untitled, autorském projektu Mileny Steinmasslové, přechází důraz ze slova na pohyb. Obzvláště Jakub Gottwald dokáže do fyzické stránky svého projevu zapojit prvky nového cirkusu a grotesky."

Ema Šlechtová, Divadelní noviny, 29. 4. 2019

"Partnerem Mileny Steinmasslové na jevišti je Jakub Gottwald. Oba rozehrávají příběh zmaru i naděje. Je v něm zvláštní sociální náboj a velká dávka posmutnělé scénické poezie odkazující až na éru českého poetismu, ba dokonce i na tematické příbuzenství s tíží života v zapomnění, jak ji ztvárnil Hiroši Tešigahara v Písečné ženě.Na velký divácký zážitek povyšuje Untitled třetí aktér, Dan Fikejz, tvůrce živého hudebního doprovodu. Místy dominujícího prvku inscenace. Je přesnou částečkou jímavého, ale i hravého a vzdorného povětří v tíživém, neradostném prostředí, v němž ale ONA i ON i bez šlechtických titulů (to je další význam Untitled) mohou zoufale hledat, a připusťme, že na vzácné okamžiky i objevit štěstí dávno zapadlé do samoty."

Jiří P. Kříž, Právo, 27. 2. 2019

 

„Inscenaci jsme přizvali k otevření festivalu a získali jsme živé a nápadité divadelní potěšení. Naše publikum skvěle reagovalo na svět, který byl tímto dílem vytvořen. Svět intimity, hravosti, radosti, smutku a nakonec lásky a naděje. Využitím minimálního počtu slov ve prospěch živé hudby a nádherné scénografie se z Untitled stal úchvatný kaleidoskop jednotlivých obrazů a prvků dramatu."

Paul Bourne, Artistic Director, Cambridge Hotbed Festival
Délka představení
55 min.
Vhodné od
15 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
8. 7. 2017

Tvůrci & obsazení

  • Autor Milena Steinmasslová
  • Režie Filip Nuckolls
  • Hudba Daniel Fikejz
  • Scéna Jan Lobl
  • Hrají ONA – Milena Steinmasslová,
    ON – Jakub Gottwald
  • Foto Jiří Plos
ADHD Airground Amerikánka Amerikánka Vol. 3 #1 Amerikánka Vol. 3 #2 Amerikánka Vol. 3 #3 Amerikánka Vol. 3 #4 Amerikánka Vol. 3 #5 Amerikánka Vol. 3 #6 Bajaja Batacchio Bez hranic: Poslední večeře Biograf Black Black Woods Bratří speciál Bromance Don't Quijote Funus Hard sell Honey Já, ty a to Křest stejnojmenného CD Mezi námi NICK O kohoutkovi a slepičce a Krabičková pohádka Poslední večeře Prasečí cirkus Příběhy malé Lupitiny González Probuzení Proton !!! Putinovi agenti Sezóna X Slapstick Sonata Trojhlas aneb loutková animace třikrát jinak Untitled Up End Down Symphony Vánoce pana Sovy Vánoční příběh Vyšla hvězda nad Betlémem We Come from Far, Far Away (Přicházíme z daleka) White Rabbit Red Rabbit #10 White Rabbit Red Rabbit #7 White Rabbit Red Rabbit #8 White Rabbit Red Rabbit #9