Gravity & Other Myths AUS

A Simple Space

Sedm akrobatů vyšponuje své fyzické hranice až na doraz!

V červnu 2018 Jatka78 uvedla beznadějně vyprodanou show Backbone. Australští Gravity & Other Myths patří k absolutní špičce světového nového cirkusu. Pravidelně sbírají významná ocenění na nejprestižnějších světových festivalech. A po více jak třech letech se vrací do Pražské tržnice, aby předvedli show A Simple Space! Kromě adrenalinových výkonů sedmi protagonistů a živé hudby, se můžete těšit i na atypicky uspořádané hlediště, díky kterému budete mít triky australských borců na dosah.

A Simple Space je surová a dynamická podívaná, která umí zahrát i na jemnou notu. Precizní výkony umělců a dokonalá choreografie jsou podpořeny strhujícím rytmem bicích. Akrobatické kousky jsou publiku prezentovány s takovou důvěrou, že okamžitě pocítí záplavu energie a naprostého souznění. Není divu, že diváci se během vystoupení zcela ponoří do toho, co se odehrává na scéně.

Stejně jako u ostatních show, i zde Gravity & Other Myths záměrně opomíjejí obvyklou divadelní strojenost. Místo výrazného líčení, kostýmů, osvětlení či náročné scénografie se Australané vydávají jiným směrem. Publiku nic neskrývají, naopak jej přivádí do těsné blízkosti a ukazují mu zákulisí celého představení. Právě v těchto podmínkách artisté ze sebe vydávají to nejlepší. Jsou tlačeni až na samotnou fyzickou hranici, ztrácejí zábrany a nebojí se čelit riziku vlastního selhání či slabosti.

A Simple Space je přesně tím, co napovídá jeho název. Poctivým a jednoduchým prostorem, který diváka nebalamutí. Ve své přirozenosti mu naopak odkryje všechny karty, čímž si ho navždy získá! 

Významná ocenění:

 Audience Choice Award 2016 (Theater Spektakel)
 Best Physical Theatre 2015 (Australian Dance Awards)
 Outstanding Circus 2015 (Greenroom Award)
 Best Circus 2014 (Adelaide Fringe Festival)


"Publikum je nadšené, plné života a viditelně odchází ve zcela jiném rozpoložení, než v jakém přišlo do divadla.”

Theatre Scene 

"Cirque du Soleil s hrstí štěrku."  ★★★★★

UK Express

"Obnažená a surová show… Úžasná ukázka síly, dovednosti a kreativity."  ★★★★★

The Advertiser 

"Určitě jeden z higlightů festivalu Fringe v Edinburghu... Provedené kaskadérské kousky jsou skutečně úchvatné a je radost je sledovat."  ★★★★

Stage

"V tomto cenami ověnčeném kusu rozhodně není o vzrušení nouze. Naprostý triumf!"

The Guardian 
Délka představení
60 min.
Vhodné od
5 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
1. 3. 2013

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Autoři představení a účinkující Martin Schreiber, Lachlan Binns, Jascha Boyce, Jacob Randell, Triton Tunis-Mitchell
  • Hudba Elliot Zoerner