Viktor Tauš CZ

Amerikánka

Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě?

po 14. 10. 19:30 200 — 1780 Kč

Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, nakonec překoná i tuto situaci. Nejpodstatnější součástí vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra, že někde daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na vás záleží.

Divácký zájem vrací Emu Černou na Jatka78, aby na své cestě zdolala útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“ a dál pro Vás vyprávěla příběh o vydělenosti, naději a touze žít.

 

"85% Příběh o těžkém osudu dívky Emy Černé, která si v komunistickém Československu prošla hned několika státem spravovanými ústavy a pěstounskou péčí, mě díky výtvarnému minimalistickému řešení scény, hudbě, promyšlené režijní koncepci V. Tauše a především pak díky dvěma výtečným (a neskutečně sehraným) výkonům T. Voříškové a E. Křenkové hrajících jednu jedinou postavu naprosto pohltil. Jedná se o krásné divadlo, jež je plné emocí a také naděje. Těchto sto divadelních minut nemá hluchého místa. Snad jen absence rozuzlení osudů některých postav byla menší pihou na kráse jinak zdařilého textu."

Jiří Landa, i-divadlo.cz

"V rozhovorech přiznaná fascinace Viktora Tauše skutečným osudem dívky, se kterou se život nikterak nemazlil, je výslednému tvaru inscenace jednoznačně pozitivním přínosem. Silný příběh je tak prostřednictvím detailně promyšlené režie vyprávěn s účelnou naturalistickou přímočarostí, jejíž autentický nádech násobí obdivuhodná herecká symbióza Terezy Voříškové a Elišky Křenkové ruku v ruce s působivou hudební složkou. Tohle je divadlo blízké mému diváckému naturelu - hladí proti srsti, jitří emoce a zážitek spolu s probuzenými otázkami nenechá jen tak odeznít."

Helena Grégrová, i-divadlo.cz
Délka představení
90 min.
Vhodné od
12 let
Jazyk
česky
Premiéra
13. 9. 2018

Tvůrci & obsazení

  • Režisér a producent Viktor Tauš
  • Hrají Eliška Křenková, Tereza Ramba, Matěj Belko
  • Autoři David Jařab, Evita Naušová
  • Scénografie Jan Kadlec 
  • Výtvarník kostýmů Jan Kadlec
  • Zvuk Jan Středa 
  • Producentka Aneta Novotná Wojtylová
  • Fotografie Bet Orten