Cirk La Putyka a Bez frází CZ

Late Night Show – St.Art

Mimořádný večer, který spojí příběhy Cirku La Putyka a projektu Bez frází.

Happening, který ukáže dva světy, které k sobě mají tak blízko. Pohyb, hudba, emoce, rozhovory – nejen to vás čeká během večera St.Art. Pohlédneme na umění z perspektivy sportovce a na sport z pohledu umělce. Přivedeme do divadla umění i sport. Postupně budeme odtajňovat jména sportovců, kteří dosáhli na medaile ze světových šampionátů nebo olympijských her, a také členy realizačních týmů. Jde o neopakovatelný jednorázový projekt, který by měl být odrazovým můstkem pro velkou spolupráci Cirku La Putyka a Bez frází.

Vše budete moct sledovat v divadelním sále Jatek78 nebo skrze kameru projektu Film Naživo. Koupí vstupenky dáváte svůj souhlas k natáčení a sami se jako publikum stanete jeho součástí.

Co je vlastně sport a co je mění? Jaký umělecký žánr má sportu nejblíže? Jak se sport a umění navzájem prolínají? V čem se naopak rozcházejí? Ovlivňuje sport umění, nebo snad umění má vliv na sport? Potřebuje sport více kultury a kultura sportu? Existují týmoví hráči, ale také individuality. Byl Ronaldinho fotbalovým umělcem? Vlasta Burian byl král komiků, ale i fotbalový brankář. Může se i sportovec stát slavným až po své smrti jako třeba Vincent van Gogh v umění? A co zapomnění – pamatujete si ještě na onu lyžařku nebo sochaře? V jednu chvíli jste vynášeni do nebes, pak ale rychle upadnete v zapomnění. Problém s přechodem na pracovní trh. Co je vrcholem kariéry pro herce – Oscar, Thálie, nebo potlesk jediného člověka při pouliční performanci? Co je zázrak – výsledek amerického hokejového týmu olympiádě v roce 1980, nebo snad herecký výkon Marlona Branda ve filmu Kmotr? V divadle je hnacím motorem režisér, je to ve sportu trenér? Vrcholnou sportovní akcí jsou olympijské hry, pro divadelníky jsou to prestižní mezinárodní festivaly. Jaký je rozdíl mezi hokejovou šatnou a šatnou České filharmonie? Co před výkonem pije houslista a co horolezec? Lance Armstrong je velký hříšník, ale také jeden z nejlepších cyklistů moderní doby. Pablo Picasso maloval do svých devadesáti, jak dlouho ale můžete na vrcholové úrovni dělat gymnastiku. Potřebuje operní pěvec stejný servis jako profesionální sportovec? Co politika a sport – Owens v Berlíně nebo Čáslavská v Mexiku. Sportu i umění se týkají podvody – boží ruka Diega Maradony a plagiátorství v umění. Sportovci jako poslové reklamních sdělení. Bez talentu, ale se silným marketingem v zádech.

Jeviště a hrací plocha.

Šatna a šatna.

Stadion a divadlo.

Tým a tým.

Tribuna a hlediště.

Emoce naživo a emoce naživo.

Režisér a trenér.

Neopakovatelný zážitek a neopakovatelný zážitek.

Soupiska a obsazení.

Zranění a zranění.

Sólo a jednotlivec.

Fyzioterapie a fyzioterapie.

Dres a kostým.

Pot a lesk a Pot a lesk.

Kapitán týmu a herec v hlavní roli.

Krátká životnost a krátká životnost.

Rekvizita a náčiní.

Vstupenka a vstupenka.

Derniéra a poslední zápas.

Záře reflektorů a záře reflektorů.

Diváci a fanoušci.

Rituál před začátkem a rituál před začátkem.

Medaile a cena.

Přestávka a přestávka.

Délka představení
70 min.
Vhodné od
7 let
Jazyk
česky
Premiéra
2. 11. 2021

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Režie Rostislav Novák
  • Scénografie Rostislav Novák
  • Kostýmy NoN Grata
  • Hudba Jan Čtvrtník
  • Světla Jiří „Zewll“ Maleňák
  • Fotografie Lukáš Bíba