FysioART CZ

Poutníci po hvězdách

Poutníci po hvězdách – mimořádně pro Letní scénu! Poutníci po hvězdách je interaktivní divadelní představení pro všechny malé i starší diváky, kteří se nebojí vydat za svým snem, přátelstvím a dobrodružstvím.

Co si přeješ, když vidíš spadnout hvězdu?

Abychom ji šli společně hledat.

 

Dobrodružný příběh pro všechny malé i velké děti a jejich (pra)rodiče o nelehké cestě za svými sny. Poutníky po hvězdách jsou všichni ti, kdo našli odvahu a nebojí se putovat i navzdory překážkám vstříc přáním. Interaktivní divadelní představení vypráví o síle přátelství a touze najít své místo na zemi.

Kde je tvé nejoblíbenější místo na zemi? Vydej se s námi na tajuplnou cestu, na níž nikdo není sám. Představ si lesní pěšinku, skalní stezku, chodník zapadaný podzimním listím, nebo mořský útes i tůňku v kapradí, městskou ulici, pak náves, také rozbouřený oceán a nekonečnou poušť, ale i ranní rozbřesk na vyhlídce, či ztichlou noční krajinu. Máš sen a neznáš k němu cestu? Poutníci možná ví. Obuj boty, přišel čas.

Představení se odehrává na Letní scéně Jatek78, která je v bezprostřední blízkosti našeho divadla. Počítejte prosím s tím, že budeme hrát venku, a raději se zásobte teplejším oblečením. V případě špatného počasí bude produkce přesunuta do vnitřních prostor našeho divadla. Těšíme se na Vás!

Významná ocenění:

 Ocenění mezinárodního festivalu Fringe v Beer Shevě v Izraeli

“Představení Poutníci po hvězdách povzbuzuje děti i nás dospělé, abychom našli odvahu a vydali se za svým snem – na místo svých snů. Podporuje rozhodnutí vyjít tam, kde je člověku hezky a s těmi, s nimiž je dobře. Ukazuje cestu, na které si všichni navzájem pomáhají zdolávat překážky, ale také si hrají a povzbuzují se.

 

Zásadní je originální hudba Michala Müllera, která tvoří páteř představení. Vypravěčská linka je dětem srozumitelná, protože každý z herců má svůj cíl a společná pro všechny je viditelná touha jej dosáhnout. Poutníci například jdou k vodě, do lesa, na skálu nebo vysoko, kde létají ptáci, pak k moři, do města a jejich cesty se navzájem propojují a navíc na ně zvou i dětské diváky.

 

Interakce s dětmi z publika je živá, tempo představení nijak neupadá, ještě hlouběji vtahuje do přímého děje. Bohatá je práce s fantazií, neboť dítě vidělo mnohem více než dospělý. „To je přece autobus, babi!“ ozvalo se přede mnou. A přitom si na scéně vystačí s dvěma kusy dlouhého dřeva. Dotvoření atmosféry napomáhají barvy a animované projekce, jejichž základem je také „jen“ dřevěná tyčka, ale navozuje například představu tikajících hodin, nebo letících ptáků a mnoho dalších.

 

Inscenace Hany Strejčkové se nepodbízí, ani nevyužívá laciných triků, jak zaujmout. Naopak! Dětského diváka zve na bohatou cestu do světa fantazie, na kouzelnou podívanou, která je místy dokonce moc vtipná." 

Ivo Šafus, Výběžek.eu

 

"Prázdné jeviště a pouze dvě opracované klády, jedna hranatá, druhá oblá, které mohou být cestou, dopravním prostředkem, vlnou v moři, lávkou…, prostě čímkoli chcete, nebo ještě lépe čímkoli si dokážete představit. Interaktivní představení pro děti i dospělé Poutníci po hvězdách laskavě doráží na fantazii publika všech věkových kategorií a zavede ho na dobrodružnou cestu po zemi i po nebi. (...) Díky dokonalé souhře jednotlivých složek představení se celému tvůrčímu týmů podařilo onu pozornost udržet a chytře přiživovat zvědavost po tom, co bude dál. Zároveň rostla i touha zapojit se, která byla nejednou uspokojena. (...) Velmi důležitou a vlastně jedinou rekvizitou byly dvě opracované klády, které se v průběhu vystřídaly. Oblá možná symbolizovala putování divočejší přírodou, zatímco hranatá součást města a civilizace. Anebo to bylo jinak? Třeba je to jen jeden z možných výkladů. Právě to je na představení Poutníci po hvězdách hezké. Přestože je postavené na jednoduchém ději, vyprávěném velmi srozumitelnými a jasnými prostředky, je možné v něm stále objevovat nové významy a detaily. Představení svým zpracováním a celkovou atmosférou připomínalo knihu Malý princ. (...) Představení diváky vybízí k pohybu i k představivosti a za svou jednoduchostí skrývá hloubku, díky níž je určitě dobré ho vidět víc než jedenkrát." 

Marta Falvey Sovová    
Délka představení
50 min.
Vhodné od
3 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
4. 11. 2018

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

 • Koncept, režie Hana Strejčková
 • Hudba živě Michal Müller
 • Hrají Eva Stará, Karolína Křížková, Andrea Benková, Andrej Lyga, Filip Novák, Anna Strejčková
 • Hrají – Letní scéna Andrej Lyga, Filip Novák, Linda Straub, Natálie Podešvová, Veronika Smolková a Anička Strejčková
 • Výtvarný koncept Hana Strejčková a Heda Bayer
 • Projekce Eliška Vojtková, Michaela Režová, Marek Volf, Tomáš Strejček
 • Kostýmy Eva Matkuliaková 
 • Světlo Niels Doucet 
 • Vedení dílen pro děti v ČR a N Hana Strejčková, Heda Bayer, Filip Novák 
 • Produkce FysioART
 • Koprodukce Městské divadlo Varnsdorf 
 • Foto Ivo Šafus
 • Partner projektu Taupunkt Chemnitz
 • Za podpory Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Město Varnsdorf, Česko-Německý Fond Budoucnosti, Elite
 • Poděkování Andreas Hüttner
 • Datum premiéry 4. 11. 2018 – Městské divadlo Varnsdorf, 2. 12. 2018 – Komplex Chemnitz, 2. 2. 2019 – Jatka 78