Divadlo Basta Fidli CZ

Ptačí cirkus

Principál Pepíno předvede svůj světoznámý cirkus Pipíno. Všelijaké ptačí exoty, artisty i kejkle. Ptačí, ptačí, ptačí… a abyste si nemysleli, bohatě to stačí.

Rrrrrračte vstoupit!

My jsme cirkus ptačí, kde každý ptáček zpívá, tančí, baletí, žongluje, až do nebes si zaletí. K tomu hudba ryčná. A protože je ptačí, tak je nebetyčná.

Cirkus, to je dřina. A to i pro Šediváčka, který se hrozně chce stát cirkusovým umělcem. Ovšem to není jen tak. Nejdřív musí pomáhat, zametat a koukat. A snad nakonec přece jen všechny překvapí. Tak se tedy necháme překvapit.

Basta Fidli / Teátr vedený principálem Pepinem von Dráčkem, se zabývá čistě divadlem pro děti. Pepino vystudoval DAMU v Praze (katedra loutkářství). Divadlo pro děti je pro něj vlastně volným pokračováním studií – hravost a okouzlení animací loutek v duši umělce stále koluje. Studenti DAMU byli vedeni k tomu, aby si loutku opravili či sami vyrobili a tak leckterá loutka či kus scény je zhotovena přímo principálem. Pepino jako profesionální muzikant, si hudbu k divadlu skládá sám. A aby mu slova pěkně plynula z úst, nechává si svoje dějové kostry představení anebo „kostry“ jiných autorů vždy obalit textem od skutečných scénaristů.

Po představení následuje cirkusová dílna.

Vstupné na dětská představení platí i dospělí, kteří doprovázejí děti do sálu.

Délka představení
45 min.
Vhodné od
4 let
Jazyk
česky
Premiéra
27. 11. 2016

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Hrají, režie Pepíno von Dráček, Lucie Vondráčková
  • Scénář a texty písní Jan Bílek 
  • Hudba a námět Pepino von Dráček
  • Spolupráce a vedení v kouzlech magistr kouzel Jan Komberec
  • Scéna, kostým, návrh loutek Tomáš Zmrzlý
  • Na výrobě se podíleli Tomáš Zmrzlý, Lucie Vondráčková, Manuela Vondráčková, Pepino von Dráček