Cie Circoncentrique INT

Respire

Dobrodružství dvou kamarádů ve víru akrobacie.

Světoznámé duo, které tvoří Alessandro Maida a Maxime Pythoud, se dalo dohromady během studií na Vysoké škole cirkusových umění v Bruselu. Dva kamarádi, stejně neoddělitelní jako nádech a výdech, zkoumají své přátelství. Dobrodružství, které diváky v rytmu dechu přenese do víru akrobatické poetiky. 

Představení je inspirované vztahy mezi lidmi a národy. Zkoumá vzájemný vztah mezi událostí a emocí a jejich vlivem na dýchání. Dýchání je představeno jako jemné vlákno, které spojuje umělce s divákem. Cílem je, aby divák sdílel všechny druhy emocí, překvapení a strachu, aby si užil dokonalé akrobacie, která ten dech bere.

Těšit se tedy můžete na úžasné experimentální pohybové divadlo, precizní cirkusové triky, působivou akrobacii a svérázný humor. Nechejte se zasáhnout obdivuhodnou hrou těla a světla!

"Inscenace Respire dua Cie Circoncentrique spojuje komické herecké výstupy, přirozené pohyby (chůze, běh) i akrobatické prvky v ucelené dílo. Maxim i Alessandro obstáli v hereckých částech stejně dobře jako v akrobatických, a to s přirozeností, jako by pro ně artistické výstupy byly na stejné úrovni obtížnosti. Napohled nenápadní artisté výborně zvládli akrobatické, žonglérské a ekvilibristické prvky a cit pro tvorbu přirozeně humorných kontaktních situací. Inscenace přináší mnoho drobných příběhů o mezilidských vztazích, ale žádný hluboký podtext nemá. Střípky lidských interakcí, konfliktů a drobných komických scének jsou pozoruhodnou mozaikou podobnou filmové grotesce – ovšem bez pointy. Inscenace negraduje skrze příběh, ale skrze artistické prvky. Z hlediska provedení není interpretům co vytknout, ale rozhodně nemůžeme očekávat událost, která nás výrazně zasáhne. Představení je ale milé, příjemné a plné humoru."

Eliška Jílková, v rámci edukačního projektu Cirqueonu "Jak psát o novém cirkuse"

Představení je realizováno za podpory Francouzského institutu v Praze.

Délka představení
50 min.
Vhodné od
5 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
8. 4. 2011

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Autoři: Alessandro Maida, Maxime Pythoud
  • Hudba: Lea Petra
  • Klavír: Lea Petra / Isil Bengi
  • Tour management: Cécile Imbernon (La chouette diffusion)
  • By: Alessandro Maida, Maxime Pythoud
  • Music: Lea Petra
  • Pianist: Lea Petra / Isil Bengi
  • Tour management: Cécile Imbernon (La chouette diffusion)