Gravity & Other Myths AUS

A Simple Space

Sedm akrobatů vyšponuje své fyzické hranice až na doraz!

V červnu 2018 Jatka78 uvedla beznadějně vyprodanou show Backbone. Australští Gravity & Other Myths patří k absolutní špičce světového nového cirkusu. Pravidelně sbírají významná ocenění na nejprestižnějších světových festivalech. A po více jak dvou letech se vrací do Pražské tržnice, aby předvedli show A Simple Space! Kromě adrenalinových výkonů sedmi protagonistů a živé hudby, se můžete těšit i na atypicky uspořádané hlediště, díky kterému budete mít triky australských borců na dosah.

Simply Space je surová a dynamická podívaná, která umí zahrát i na jemnou notu. Precizní výkony umělců a dokonalá choreografie jsou podpořeny strhujícím rytmem bicích. Akrobatické kousky jsou publiku prezentovány s takovou důvěrou, že okamžitě pocítí záplavu energie a naprostého souznění. Není divu, že diváci se během vystoupení zcela ponoří do toho, co se odehrává na scéně.

Stejně jako u ostatních show, i zde Gravity & Other Myths záměrně opomíjejí obvyklou divadelní strojenost. Místo výrazného líčení, kostýmů, osvětlení či náročné scénografie se Australané vydávají jiným směrem. Publiku nic neskrývají, naopak jej přivádí do těsné blízkosti a ukazují mu zákulisí celého představení. Právě v těchto podmínkách artisté ze sebe vydávají to nejlepší. Jsou tlačeni až na samotnou fyzickou hranici, ztrácejí zábrany a nebojí se čelit riziku vlastního selhání či slabosti.

Simple Space je přesně tím, co napovídá jeho název. Poctivým a jednoduchým prostorem, který diváka nebalamutí. Ve své přirozenosti mu naopak odkryje všechny karty, čímž si ho navždy získá! 

 

Významná ocenění:

 Audience Choice Award 2016 (Theater Spektakel)
 Best Physical Theatre 2015 (Australian Dance Awards)
 Outstanding Circus 2015 (Greenroom Award)
 Best Circus 2014 (Adelaide Fringe Festival)


"Publikum je nadšené, plné života a viditelně odchází ve zcela jiném rozpoložení, než v jakém přišlo do divadla.”

Theatre Scene 

"Cirque du Soleil s hrstí štěrku."  ★★★★★

UK Express

"Obnažená a surová show… Úžasná ukázka síly, dovednosti a kreativity."  ★★★★★

The Advertiser 

"Určitě jeden z higlightů festivalu Fringe v Edinburghu... Provedené kaskadérské kousky jsou skutečně úchvatné a je radost je sledovat."  ★★★★

Stage

"V tomto cenami ověnčeném kusu rozhodně není o vzrušení nouze. Naprostý triumf!"

The Guardian 
Délka představení
60 min.
Vhodné od
5 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
1. 3. 2013

Tvůrci & obsazení

  • Autoři představení a účinkující Martin Schreiber, Lachlan Binns, Jascha Boyce, Jacob Randell, Triton Tunis-Mitchell
  • Hudba Elliot Zoerner
A.I. A Simple Space Amerikánka Batacchio Bílý tesák Biograf Bratří speciál Cirkusárium Cizokrajní ložníci Goršek Honey Hra o trůn iOtesánek Knot La Putyka Mimikry – Mše za duše vol.3 Něžný testosteron Novoroční koncert Police Symphony Orchestra Poslední večeře Příběhy malé Lupitiny González Probuzení Proton !!! Putinovi agenti Roots Setkání před Betlémem Sweat and Ink Up End Down Vánoce za časů našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo Vánoční svatba sněhuláka Karla Vyšla hvězda nad Betlémem White Rabbit Red Rabbit #16