Kieslowski CZ

Dekonstrukce

Kieslowski. Martin Tvrdý. Cirk La Putyka

Dekonstrukce je způsob filosofické práce.

Hudba a ticho, světlo a tma, pohyb a láska.

Dekonstrukce je jedinečný a neopakovatelný projekt, který spojuje tři jedinečné subjekty: Hudební seskupení Kieslowski, hudebníka, producenta a grafika Martina Tvrdého a prvky nového cirkusu v podání Cirku La Putyka. Neopakovatelný minimálně proto, že tato jedinečná performance se v Jatkách78 odehraje pouze jednou!  

Odloučení, samota, strach a ticho. Bolestný vztah mezi mužem a ženou. To jsou hlavní témata písní hudebního dua Kieslowski. Kapela, jež se věnuje stylu tzv. „urban folk”, se sestává z hudebníka Davida Pomahače a pianistky Marie Kieslowski. Toto výjimečné duo sází na intimitu a syrovost základního akustického zvuku kytary, piana a kontrastu dvou barevně výrazných a skvěle souznících hlasů. Kapela, která si svými křehkými písněmi neobvykle rychle dobyla pozice na české hudební scéně, vydala u Indies Scope již několik alb: Mezi lopatky (2014), Na nože (2012), Tiché lásky (2011) a v digitální verzi desky Tanečnice (2012) a remixy Na lože (2013). Kieslowski se neomezují jen na domácí pódia, ale jejich hudba má co říct i v zahraničí (rakouské Waves Vienna — 2013, švédský festival Urkult — 2016, polský festival Frazy — 2016). Na poslední desce Mezi lopatky, která má fantastické recenze, se producentsky podílel Jan P. Muchow. Kieslowski za ni získali nominaci na cenu Apollo 2014.  

Speciálním hostem projekce je Martin Tvrdý, který se s grácií pohybuje na pomezí hudební a divadelní scény, profesně se věnuje také grafice. Spolupracuje například se Spitfire Company (např. Fragmenty na loňských 4+4 dny v pohybu nebo sound design představení Konec — člověka. Z druhé ruky odehraném na Jatkách78) či VOSTO5 (Planeta R, Kolonizace - nový počátek). Podílel se na populárním dokumentárním seriálu Kmeny či písničkách do pohádky Lichožrouti.  

Totální Dekonstrukci pak završí domovský Cirk La Putyka, který vystoupí v choreografii Rosti Nováka ml.

Délka představení
90 min.
Jazyk
česky / anglicky
Premiéra
14. 3. 2018

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

 • Hudba, zpěv, piano, zvuk Marie Kieslowski
 • Hudba, kytara, zpěv David Pomahač
 • Speciální hosté Martin Tvrdý (sound design, programování, doprovod, zvuk), Jáchym Pomahač (zpěv & zvuky)
 • Hraje Cirk La Putyka
 • Choreografie Rostislav Novák jr.  
 • Projekce Linda Arbanová  
 • Sound engineering Tomáš Havlen

 

 • Music, voices, piano, synths Marie Kieslowski  
 • Music, arrangements, voices & other noises David Pomahač  
 • Special guests Martin Tvrdý (sound design, programming, arrangements, synths), Jáchym Pomahač (voices&noises)  
 • Star Cirk La Putyka  
 • Choreography Rostislav Novák jr.  
 • Screenings Linda Arbanová
 • Sound engineering Tomáš Havlen
ADHD Amerikánka Barber shop Batosnění Beznot bez bot Biograf Black Black Woods Bratří speciál Bull Cabaret Bears Costume Correspondence Honey Isole Jabloňová pohádka Jak (ne)dělat rádio Kolaps La Putyka Malíři Mezi námi Moment! Nesnesitelná tekutost bytí NICK No Animal Circus Evening O Červené Karkulce Pohádka ze staré knihy Poslední večeře Poutníci po hvězdách Probuzení Proton !!! Sweat and Ink Teatro Delusio Teatromat Tři siláci na silnici Untitled Up End Down Symphony White Rabbit Red Rabbit #1 White Rabbit Red Rabbit #2 White Rabbit Red Rabbit #3 White Rabbit Red Rabbit #4 White Rabbit Red Rabbit #5 White Rabbit Red Rabbit #6