Feel the Universe Circus Company INT

Kolaborace

Kolektivní objevování toho, co vše může nový cirkus a pohybové divadlo nabídnout.

Spolupráce je akt spojující intelektuální či fyzické síly mezi lidmi, což je většinou pozitivní a idealistická myšlenka. Má ale také svůj temný význam. Ten, který stál životy mnoha lidí, když byli nuceni v totalitním režimu spolupracovat a pomáhat nepřátelům své země. V dobách, kdy byla důvěra mezi jednotlivými lidmi narušena, se lidé mohli spolehnout jen sami na sebe. A v době individualismu se nacházíme vlastně stále. Kolektiv Feel the Universe v nové produkci objevuje, co mohou nový cirkus a pohybové divadlo nabídnout, když se jedná o důvěru a zapojení se do skupiny pro dosažení stejného cíle. V "Kolaboraci" budou jednotliví umělci zatlačeni na hranice svých možností, aby zjistili, zda jim stačí jejich vlastní síly, nebo cíle dosáhnou jen tehdy, budou-li držet spolu.

“V létě 2016 jsme si říkali, že bychom si jako studenti novo-cirkusových akademií chtěli zkusit, jaké to je, mít svoji vlastní company. Spojili jsme síly se svými zahraničními kolegy a vytvořili jsme jednorázový projekt s názvem Cirkus Lab. Divácká odezva nás příjemně překvapila, a tak jsme další rok model jednotýdenní tvůrčí rezidence zopakovali. Letos už je to potřetí a z jednorázového projektu se stává tradice. Každý rok se jako umělecký tým snažíme zkoumat novou problematiku, dotýkat se originálních žánrových spojení a spolupracovat se zajímavými umělci napříč obory. To vše zastřešené náročným tréninkem cirkusových disciplín.”  

Délka představení
45 min.
Vhodné od
5 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
15. 7. 2018

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Koncept Tina Afiyan Breiová, Jan Jirák, Alžběta Tichá 
  • Účinkují Alžběta Tichá, Jan Jirák, Eva Stará, Karolína Křížková, Marica Marinoni, Sebastian Krefeld 
  • Hudba Jakub Koláček, Tomáš Jirák
  • Choregorafie Tina Afiyan Breiová  
A Simple Space Amerikánka Batacchio Bez hranic: Poslední večeře Bílý tesák Biograf Budoucnost Pražské tržnice Euchrid Goršek Honey Hra o trůn I AM A.I. Instantní úspěch Isole Knot La Putyka Memories of Fools Něžný testosteron Poslední večeře Přecházení Prezidementi Probuzení Proton !!! Putinovi agenti Semaphore Sweat and Ink Umdie Up End Down Úsvit pestíků Velká holešovická White Rabbit Red Rabbit #12 White Rabbit Red Rabbit #16