Feel the Universe Circus Company INT

Kolaborace

Kolektivní objevování toho, co vše může nový cirkus a pohybové divadlo nabídnout.

Spolupráce je akt spojující intelektuální či fyzické síly mezi lidmi, což je většinou pozitivní a idealistická myšlenka. Má ale také svůj temný význam. Ten, který stál životy mnoha lidí, když byli nuceni v totalitním režimu spolupracovat a pomáhat nepřátelům své země. V dobách, kdy byla důvěra mezi jednotlivými lidmi narušena, se lidé mohli spolehnout jen sami na sebe. A v době individualismu se nacházíme vlastně stále. Kolektiv Feel the Universe v nové produkci objevuje, co mohou nový cirkus a pohybové divadlo nabídnout, když se jedná o důvěru a zapojení se do skupiny pro dosažení stejného cíle. V "Kolaboraci" budou jednotliví umělci zatlačeni na hranice svých možností, aby zjistili, zda jim stačí jejich vlastní síly, nebo cíle dosáhnou jen tehdy, budou-li držet spolu.

“V létě 2016 jsme si říkali, že bychom si jako studenti novo-cirkusových akademií chtěli zkusit, jaké to je, mít svoji vlastní company. Spojili jsme síly se svými zahraničními kolegy a vytvořili jsme jednorázový projekt s názvem Cirkus Lab. Divácká odezva nás příjemně překvapila, a tak jsme další rok model jednotýdenní tvůrčí rezidence zopakovali. Letos už je to potřetí a z jednorázového projektu se stává tradice. Každý rok se jako umělecký tým snažíme zkoumat novou problematiku, dotýkat se originálních žánrových spojení a spolupracovat se zajímavými umělci napříč obory. To vše zastřešené náročným tréninkem cirkusových disciplín.”  

Délka představení
45 min.
Vhodné od
5 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
15. 7. 2018

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Koncept Tina Afiyan Breiová, Jan Jirák, Alžběta Tichá 
  • Účinkují Alžběta Tichá, Jan Jirák, Eva Stará, Karolína Křížková, Marica Marinoni, Sebastian Krefeld 
  • Hudba Jakub Koláček, Tomáš Jirák
  • Choregorafie Tina Afiyan Breiová  
ADHD Airground Bajaja Batacchio Biograf Black Black Woods Bull Correspondence Don't Quijote Hard sell Honey Isole Já, ty a to Mezi námi NICK O kohoutkovi a slepičce a Krabičková pohádka Prasečí cirkus Příběhy malé Lupitiny González Probuzení Proton !!! Putinovi agenti Sezóna X Vánoce pana Sovy Vánoční příběh Vyšla hvězda nad Betlémem Zahajovací koncert sezóny 2019/2020