Spitfire Company CZ

Konec --- člověka. Doba z druhé ruky

Světlana Alexijevičová, Miřenka Čechová, Petr Boháč

út 12. 9. 19:30 200 — 390 Kč

Spitfire Company slaví 10 let existence a projekt Konec --- člověka. Doba z druhé ruky bude jejím dosud největším počinem. Na jevišti se setkají současní i bývalí členové skupiny, hudbu píše skladatel a dirigent Jan Kučera, živě ji zahrají Epoque Quartet a jejich hosté, masky navrhuje sochařka Paulina Skavova.

Spitfire Company je jedním z nejprogresivnějších českých divadelních uskupení. Obdržela několik tuzemských i zahraničních ocenění – opakovaně Cenu Divadelních novin, The Herald Angel Award, dvě nominace na Total Theatre Award, cenu DNA, cenu Skupovy Plzně, nominaci na Cenu divadelní kritiky a další.

První uvedení divadelní adaptace autorky knížek, které se staly součástí evropské kulturní tradice, v Česku. Oceněno Nobelovou cenou za literaturu.

Divadelní symfonie z okrajů a záhybů současnosti, blízké minulosti i ohrožené budoucnosti. Neexistuje jeden určující příběh, ale nespočet intimních mikropříběhů, které tvoří dějiny naší každodennosti. Jaký je náš osud?

Nelze si nevšimnout míry frustrace lidí, kteří se ocitli na okraji společnosti, a kteří kvůli tomu naslouchají novým dogmatům slibujícím jednoduchý návrat pořádků a jistot. Podobně začínají revoluce nebo totality. Světlana Alexijevičová je vždy s lidmi a pro lidi a píše o lidech. Proto jsou její knihy apoliticky politické. S neochvějnou jistotou nastavuje zrcadlo současné společnosti.

Délka představení
80 min.
Vhodné od
15 let
Jazyk
česky
Premiéra
12. 9. 2017

Tvůrci & obsazení

  • Koncept, režie Miřenka Čechová, Petr Boháč
  • Scénografie Petr Boháč
  • Obsazení Martin Šalanda, Ingrid Mikshina, Roman Zotov, Ekaterina Plechková, Robert Janč, Cécile da Costa, Jindřiška Křivánková, Martin Talaga, Markéta Vacovská, Markéta Jandová, Soňa Ferienčíková, Miřenka Čechová
  • Hudba Jan Kučera
  • Masky Paulina Skavova
  • Zvukový design Martin Tvrdý aka Bonus
Airground Batacchio BEST OF 420PEOPLE Biograf Black Black Woods Branka zamčená na knoflík Bratří speciál CHYBA Funus GREATEST HITS HARAKYKYRI Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh Jakoubkovo splněné přání John Sinclair: Umění braku ON AIR Konec --- člověka. Doba z druhé ruky L'Avventura La Putyka Plovárna Poslední večeře Proton !!! Pýcha a předsudek aneb Láska voní po hnijícím mase Regulace intimity Roots Smoke Screens Spal jsem s Marilyn Under Up End Down