Clunker Circus FI

L'Avventura

Iluzivní novocirkusové dobrodružství

L’Avventura, to je divoká jízda prošpikovaná překvapením od začátku do samého konce. Tandem Jori a Rasmus vás vezmou na výpravu, kde dobrodružství vzniká ze zdánlivě obyčejných malých věcí a přímo ve vaší hlavě.

Na počátku všeho je obyčejná čára na černé stěně. Následuje řetězec neustálých změn, před očima diváků se proměňuje scéna i perspektiva. Samotný prostor jako kdyby bobtnal, předměty mizí, aby se znovu nečekaně objevily, a Jori a Rasmus se zuby nehty snaží se v tom všem neztratit. Putují z jedné scenérie do druhé, trochu jako panáčci v prvních počítačových hrách.Hra s prostorovou iluzí a změnami perspektivy v tomto případě nevyžaduje žádnou speciální technologii nebo sofistikované efekty, vše vzniká přímo před očima diváků. Prázdná podlaha je tu 2D prostorem, tu 3D budovou, aby se znovu proměnila v prázdnou podlahu. Jori a Rasmus s neustálou proměnou drží krok a nakonec se scházejí ve společném prostoru. Tím ale dobrodružství zdaleka nekončí.

Od jazzu přes klasiku až po digitální beaty, i hudba zrcadlí proměny scény a nálad na jevišti. Kombinace stylů a žánrů, jejichž pravidla často podrývají samotní performeři, a pokorný humor drobných gest a hříček. Jinými slovy, čirá divácká radost.

Představení se koná pod záštitou velvyslankyně Finska Heleny Tuuri.

Délka představení
50 min.
Vhodné od
5 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
10. 11. 2016

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Režie Maksim Komaro
  • Hrají Jori Reunanen, Rasmus Witikka
  • Světelný design Kauri Klemelä
  • Rekvizity Eveliina Hämäläinen
  • Kostýmy Suvi Hänninen
  • Producent Petteri Jakobsson
  • Produkce Clunker Circus, Espoon Sirkus, Maracat Caravan
  • Projekt podpořili Arts Council Finland, Samuel Huber Art Foundation, město Espoo
ADHD Amerikánka Beznot bez bot Biograf Bratří speciál Finale Frutti di mare Kolaps Kompars La Putyka Mezi námi Mikulášská Jatka Moment! Návštěvníci O Sněhurce Pejprbój Pohádka z budíku Probuzení ProjectWINGS 15 LET Proton !!! Ptáček a lev Radujme se, veselme se! Setkání před Betlémem Slavnostní koncert ke 100. výročí vzniku ČSR (část 2.) Sněhová královna Up End Down Symphony Up End Down Symphony / Benefice pro Nadaci O. Havlové Vyšla hvězda nad Betlémem