Cirque Entre Nous INT

Le Grenier

Představení Le Grenier (česky podkroví) zve k objevení prostoru plného nostalgie a zmrazeného v čase.

„Entre Nous vypráví divákům příběh, který balancuje mezi lehkostí a působením gravitace. Akrobaté se pohybují s tak jemnou motorikou a grácií, až vytvářejí dojem vertikálního baletu, jenž se odehrává přímo před vámi.“

Company Entre Nous vznikla v dubnu 2017 a skládá se z pěti umělců různých národností. Kromě společných studií, cestování a záliby v poznávání různých kultur je spojuje především vášeň pro akrobacii na čínské tyči. Jedná se o vertikální tyč připomínající tyč z pole dance, nicméně se jedná o mnohem starší a propracovanější disciplínu.

Soubor Entre Nous se vrací na místo činu a po loňské rezidenci se na Jatkách78 představí v akrobaticky nabitém vystoupení, které pracuje s jednou z nejnáročnějších disciplín. Na pódiu uvidíte pět akrobatů, kteří předvedou sehranou choreografii na čínské tyči. Show, v níž své síly na tyčích poměří hned několik akrobatů najednou, je ve světě nového cirkusu unikátem. Je vůbec možné odvyprávět příběh ve fyzicky náročném visu? Entre Nous v tom mají jasno! A kam se svou akrobacií dostanou? Až na půdu!

Představení Le Grenier (česky podkroví) zve k objevení prostoru plného nostalgie a zmrazeného v čase. Půda je místo plné opuštěných předmětů, které pod vrstvou prachu šeptají poutavé příběhy a umožňují na okamžik spatřit minulost.

Na tomto místě se ocitne pět akrobatů, aby z prachu vynesli vzpomínky na povrch. Během toho vzpomínají na své iluze, touhy i zapomenuté sny, které v sobě nosí každý z nás.

Podkroví v tomto smyslu evokuje čas, který nás odděluje od toho, co bylo a již není. Sleduje cestu mezi tím, čím jsme, a čím se můžeme stát.

Délka představení
75 min.
Vhodné od
6 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
24. 5. 2018

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Účinkují Heloise Bourgeois, Mikaël Bres, Constance Bugnon, Jeremías Faganel, Matías Plaul
  • Choreografie Lucas Condro, Sebastien Soldevila
  • Konzultace Sebastien Soldevila, Morgan Cosque
  • Scénografie, světelný design Julien Lebrun
  • Kostýmy Dominique Vidale
  • Hudba Lucas Dorier
  • Technický ředitel – světelný inženýr Antoine Hansberger
  • Zvukař Benjamin Favennec