Cie MPTA + Jörg Müller INT

No Animal Circus Evening

Večer ve znamení klasických cirkusových disciplín. Žádná zvířata ani jejich drezura, pouze čistý zážitek ze špičkové světové akrobacie!

Jatka78 uvádějí dvě brilantní vystoupení mezinárodních artistů. Těšit se můžete na kouzelníky se cyr wheelem z company MPTA a mistra kovových trubek Jörga Müllera.

Compagnie Les Mains Les Pieds et La Tête Aussi (Cie MPTA) / Somnium

Juan Ignacio Tula a Stefan Kinsman praktikují relativně novou disciplínu nového cirkusu. Cyr wheel (velká železná obruč) se do povědomí diváků dostal zejména s nástupem třetího tisíciletí. Přístup MPTA k této fyzicky náročné a divácky vděčné podívané vychází z párové akrobacie a odhaluje jejich takřka pokrevní blízkost.

Inscenace Somnium (česky snění) divákům ukáže opačné strany jedné mince, která se točí a pohybuje mezi zvláštností snu a zářivými vizemi. Akrobaté na jedné straně sázejí na rozdíly ve své tělesné konstituci a osobnosti, na straně druhé jim cyr wheel poskytuje prostor pro sdílení virtuozity, práci s rytmem a hudbou. Výsledkem je poezie prohnaná skrze kruh, od které se nebudete moci odpoutat.  

Jörg Müller / Mobile 

Žonglér a umělec Jörg Müller v inscenaci Mobile předvede kouzla se zavěšenou kovovou trubkou. Jeho žonglování s tyčemi vytváří zábavnou choreografii doprovázenou zvukomalebnou harmonií.

“Umění Jörga Müllera, kdy se o hudební doprovod starají kovové trubky vytvářející téměř dokonalý dojem zvonkohry, bude bezesporu nejzvláštnější, ale zároveň nejkrásnějších show, jakou jste kdy viděli. Pět kovových trubek o délce 60 až 150 cm je zavěšených v jediném bodu. Jörg s nimi pohybuje tak, že se rozhoupají v různých schématech od kruhu přes elipsu až po spirálu. Vzájemně se vyhýbají a jejich kroužení pokračuje i nad hlavami samotných diváků. Během vystoupení, když už si myslíte, že většího umění s obyčejnými trubkami dosáhnout nelze, se znenadání objevuje nový prvek pohybu. Žonglér, umělec a hudební mág v jednom popadá lanka a ladným pohybem trubky roztáčí v jejich horizontále. Vzápětí si natáhne speciální náprstek a spouští velkolepý koncert. Nakonec trubkám jednoduše dovolí, aby se společně zhroutily do středu jeviště a naposledy o sebe ještě narazily a vydaly poslední tón. Jednoznačně jedno z nejlepších žonglování, jaké jste kdy viděli.“

European Showcase, Pittsburgh / Pennsylvania
Délka představení
35 min. + 20 min.
Vhodné od
6 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

 • Compagnie Les Mains Les Pieds et La Tête Aussi (Cie MPTA) / Somnium
 • Koncepce, účinkují Stefan Kinsman a Juan Ignacio Tula
 • Umělecká konzultace Mathurin Bolze, Séverine Chavrier
 • Zvuk Jerome Fèvre
 • Světelný design Jeremie Cusenier
 • Technické řízení Gildas Céleste
 • Produkce Compagnie MPTA za podpory Champagne-Ardenne Region a the National Arts Center Circus v rámci vládního mentorského programu DGCA 2015
 • Jörg Müller / Mobile
 • Účinkuje Jörg Müller
 • Koncepce, scénář, hudba, produkce, design, scénografie Jörg Müller
 • Ve spolupráci François Crevantes a Emmanuel Cury St Sauveur