Kallo Collective FI

Only bones v1.0 – Thom Monckton

Mikrofyzické divadlo, jaké jste ještě neviděli.

Thomas Monckton má k dispozici prostor přesně 1 metr čtvereční. V něm židli, lampu a na zemi vyznačený kruh. Jeho nástroje jsou minimalistické – dvě ohebné, bez ustání hemžící ruce a zdánlivě neovladatelná gestika. Výstřední estetika a low-tech přístup dávají vzniknout naprosto výjimečnému žánru jakéhosi mikrofyzického divadla. Doslova hypnotická show – minimální prostředky, maximální účinek.

 

*****
„Moncktonova schopnost ovládat i ty nejmenší části těla je odzbrojující. Nejen, že je v tomto ohledu naprostým mistrem, zároveň neustále myslí na diváka a velmi hravým způsobem s ním skrze manipulaci s vlastním tělem buduje vztah.

Across The Arts

 

Představení Only Bones vzniklo v koprodukci novozélandského tandemu Thomas Monckton – Gemma Tweedie, finského souboru Kallo Collective a produkční společnosti Aurora Nova.

Novozélanďan Thomas Monckton studoval cirkusové disciplíny v Christchurch Circus Centre a poté na divadelní škole Jacquese Lecoqa v Paříži. Účinkuje v sóle The Pianist Circu Aereo, které se v roce 2015 stalo velkým hitem vyhlášeného liverpoolského festivalu LIMF a stále je uváděno na scénách po celém světě. V současné době žije ve Finsku, kde spolu s dalšími absolventy Lecoquovy akademie působí v Kallo Collective. Představení Only Bones mělo premiéru v roce 2015 na Novém Zélandu, v roce 2016 vyprodalo sály na festivalech v Avignonu a Edinburgu.

Ocenění:

Shortlisted for Edinbugh Fringe Total Theatre Awards 2016

Best in Physical Theatre NZ Fringe 2015

Nominace:

Stand Out Performer NZ Fringe 2015, Innovation NZ Fringe 2015

Délka představení
45 min.
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
19. 12. 2015

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Created by Thom Monckton and Gemma Tweedie
  • Performance by Thom Monckton
  • Sound design by Tuomas Norvio