Kallo Collective FI

Only bones v1.0 – Thom Monckton

Mikrofyzické divadlo, jaké jste ještě neviděli.

Thomas Monckton má k dispozici prostor přesně 1 metr čtvereční. V něm židli, lampu a na zemi vyznačený kruh. Jeho nástroje jsou minimalistické – dvě ohebné, bez ustání hemžící ruce a zdánlivě neovladatelná gestika. Výstřední estetika a low-tech přístup dávají vzniknout naprosto výjimečnému žánru jakéhosi mikrofyzického divadla. Doslova hypnotická show – minimální prostředky, maximální účinek.

 

*****
„Moncktonova schopnost ovládat i ty nejmenší části těla je odzbrojující. Nejen, že je v tomto ohledu naprostým mistrem, zároveň neustále myslí na diváka a velmi hravým způsobem s ním skrze manipulaci s vlastním tělem buduje vztah.

Across The Arts

 

Představení Only Bones vzniklo v koprodukci novozélandského tandemu Thomas Monckton – Gemma Tweedie, finského souboru Kallo Collective a produkční společnosti Aurora Nova.

Novozélanďan Thomas Monckton studoval cirkusové disciplíny v Christchurch Circus Centre a poté na divadelní škole Jacquese Lecoqa v Paříži. Účinkuje v sóle The Pianist Circu Aereo, které se v roce 2015 stalo velkým hitem vyhlášeného liverpoolského festivalu LIMF a stále je uváděno na scénách po celém světě. V současné době žije ve Finsku, kde spolu s dalšími absolventy Lecoquovy akademie působí v Kallo Collective. Představení Only Bones mělo premiéru v roce 2015 na Novém Zélandu, v roce 2016 vyprodalo sály na festivalech v Avignonu a Edinburgu.

Ocenění:

Shortlisted for Edinbugh Fringe Total Theatre Awards 2016

Best in Physical Theatre NZ Fringe 2015

Nominace:

Stand Out Performer NZ Fringe 2015, Innovation NZ Fringe 2015

Délka představení
45 min.
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
19. 12. 2015

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Created by Thom Monckton and Gemma Tweedie
  • Performance by Thom Monckton
  • Sound design by Tuomas Norvio
A Simple Space Amerikánka Batacchio Bez domluvy Bez hranic: Poslední večeře Dukto Happy Hour Honey Hra o trůn I AM A.I. Instantní úspěch Isole Kaleidoscope Knot La Putyka Letkyně Memories of Fools Poslední večeře Poutníci po hvězdách Přecházení Prezidementi Proton !!! Průzkum ojem Putinovi agenti Semaphore Summer Stage Sounds Sweat and Ink The Watcher Up End Down Úsvit pestíků Velká holešovická Vlez v les