Manda Rydman SWE

Semaphore

Výjimečná akrobacie a neuvěřitelný komediální talent. To je Manda!

út 15. 9. 19:30 290 — 390 Kč

Vážení diváci, z důvodu nařízení vlády jsme nuceni vystoupení přesunout na náhradní termíny (vstupenky zůstávají v platnosti).

Česká premiéra – Po 15. 6. / 19.30 → Út 15. 9. / 19.30
Repríza – Út 16. 6. / 19.30 → St 16. 9. / 19.30


Manda Rydman je všestranná akrobatka a komička původem ze Švédska. Čeští diváci si na Mandu jistě pamatují z berlínského projektu Analog, ve kterém předvedla hned několik vzrušujících akrobatických čísel. Mladá akrobatka se zabývá především závěsnou akrobacií na laně a kruhu. Skvěle zvládá také pozemní akrobacii. Vše doprovází její pověstný smysl pro humor, který rozesměje velké i malé diváky.

Jatka78 exkluzivně uvedou první sólový projekt této umělkyně. Představení Semaphore vzniklo na základě předchozí rezidence Mandy Rydman na Jatkách78. Podkladem pro jeho námět bylo setkávání se s publikem z celého světa, které akrobacie nenechává chladnými, a vždy má připraveno řadu zvídavých otázek, protože se o představení touží dozvědět více. 

Jak a proč dochází k tomu, že se lidské tělo při náročných akrobatických kouscích nezlomí? Nebojí se Manda toho, že z velké výšky spadne a ublíží si? Ve snaze najít odpovědi na tyto otázky, se Manda na jevišti zamotává, vymotává a znovu zamotává do svých osobních vzpomínek nejen z uměleckého, ale i osobního života. 

Představení je realizováno za podpory Švédského velvyslanectví v Praze.

 

"Hadí žena Manda Rydman je někde mezi Pippi Dlouhou punčochou a punkovou verzí malé mořské panny zavěšené v kruhu vysoko nad zemí."

Malena Forsare Helsingborgs Dagblad

 

"Různé kousky prováděné ve vysoké výšce vyvolávají nebezpečí a krásu zároveň. Obrovské riziko smyslných piruet a veletočů vám dojde až ve chvíli, kdy uvidíte Mandu viset pouze za patu hlavou dolů."

Chicago Theater Beat

 

“Magická Manda Rydman ve vzdušné akrobacii na laně a kruhu ukazuje, jak kombinovat půvab a sílu. Připravte se na to, že během jejího vystoupení budete několikrát zatajovat dech."

Mein event-tipp Berlin
Délka představení
50 min.
Vhodné od
6 let
Jazyk
částečně anglicky
Premiéra
6. 12. 2018

Tvůrci & obsazení

  • Účinkuje Manda Rydman
  • Koncept Manda Rydman
  • Za podpory Cirkör LAB, Jatka78, Subtopia
A Simple Space Amerikánka Batacchio Bez domluvy Bez hranic: Poslední večeře Dukto Happy Hour Honey Hra o trůn I AM A.I. Instantní úspěch Isole Kaleidoscope Knot La Putyka Letkyně Memories of Fools Poslední večeře Poutníci po hvězdách Přecházení Prezidementi Proton !!! Průzkum ojem Putinovi agenti Semaphore Summer Stage Sounds Sweat and Ink The Watcher Up End Down Úsvit pestíků Velká holešovická Vlez v les