Czech It Out CZ, IT

A Riveder le Stelle Reloaded

550 let po vydání jednoho z největších literárních děl všech dob – Božské komedie Danteho Alighieriho – byla mezinárodní skupina cirkusových umělců požádána, aby reprezentovali jeden z jeho chvalozpěvů: očistec.

út 28. 5. 19:30 200 — 1780 Kč

Jak mohla skupina obyčejných novocirkusáků čelit takovému zadání?

Ve skutečnosti o tom nepřemýšleli, ale přijali výzvu, aniž by měli ambici vytvořit intelektuální dílo s hlubokým filozofickým přesahem. Nepřemýšleli a dál si hráli, skákali, šplhali po sobě se spontánností a lehkostí a s příchutí nadpozemského příběhu.

V režii Giorgia Bertolottiho (Magda Clan) tak skládají umělci pestrý kabaret s množstvím žonglování, párové akrobacie, vzdušné akrobacie na laně a hrazdě a akrobacie na cyr wheelu, jež střídají s kolektivními momenty a komickými i poetickými situacemi. Publikum všech věkových kategorií si bude moci vychutnat špičkové technické výkony s živými a komickými přechody.

Konečně tak, stejně jako se Dantemu podařilo zpracovat své dílo v lidovém jazyce, tito umělci prezentují to své cirkusovým jazykem, řečí těla, hry a gest, aby bylo přístupné všem.

Délka představení
50 min.
Vhodné od
4 let
Jazyk
český, částečně italský a španělský
Premiéra
1. 5. 2020

Tvůrci & obsazení

  • Koncept Davide Perissutti, Giorgio Bertolotti
  • Obsazení Davide Visintini, Giulia Racca, Luca Lugari, Klára Hajdinová, Mattia Comisso, Sarah Ferretti
  • Světla, zvuk Carlo Gris
  • Produkce Klára Hajdinová, Mattia Comisso