DEKKADANCERS CZ

and

Lepší je chtít být sám, než zůstat sám.

čt 31. 10. 19:30 200 — 1780 Kč

Jiří Pokorný pro DEKKADANCERS uvádí novou tanečně-pohybovou inscenaci „and“ o blízkosti i vzdálenosti mezi námi. Poukazuje na naše sociální prostředí jakožto rozpadající se systém, ve kterém se ztrácejí vztahy.

Samota může být restart, nový začátek, nezávislost i síla. Samota nemusí být osamělá. Osamělými se však stáváme, když sami sebe nevnímáme jako součást celku, protože žádný člověk není ostrov.

Písmeno „a“ reprezentuje symbol propojení. Představuje jednotu nebo místo, ve kterém můžeme objevovat zcela nové obzory v navazování mezilidských vztahů. Sjednocuje rozporuplnost našich životů a přivádí nás k vyššímu stavu vzájemného porozumění, protože význam „a“ je společný všem bez rozdílu. 

Jiří Pokorný (1981) je jeden z nejvýznamnější českých tanečníků, choreografů a lektorů, kteří se prosadili v zahraničí. Jako performer byl angažován v NDT pod vedením Jiřího Kyliána a poté pokračoval ve své profesní dráze s výjimečnou Crystal Pite a její company KIDD Pivot. Je jednou z mála osobností, jež získala důvěru od Crystal Pite k nastudování a předávání jejích choreografií vybraným souborům. Je autorem řady uznávaných choreografií a ke spolupráci s DEKKADANCERS se vrací po 10 letech od svého debutu pro tento soubor s kusem Černé mraky nepláčou.

 

„Myslíš, protože rozumíš JEDNOMU,
musíš také porozumět DRUHÉMU,
protože jeden a jeden tvoří DVA,
musíš také porozumět A.“

Rúmí

 

Délka představení
70 min.
Vhodné od
10 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
31. 10. 2024

Tvůrci & obsazení

  • Koncept a choreografie Jiří Pokorný
  • Hudba Davidson Jaconello
  • Tančí Ondřej Vinklát, Tereza Kučerová, Patrik Čermák, Nela Štarková, Florian Garcia, Natalia Metodijeva, Albert Kaše, Adriana Štefaňáková
  • Scéna a kostýmy Jiří Pokorný ve spolupráci s Pavlem Knollem
  • Světelný design Lukáš Brinda
  • Produkce Tereza Baschová, Pavel Knolle