Gravity & Other Myths AUS

Backbone

Vrcholová akrobacie a hvězdy australského nového cirkusu.

Backbone zkoumá různé pohledy na to, co to je síla, kde se bere a jak je měřena. Zběsilá oslava spojení lidí prověří hranice síly fyzické, síly emocí, síly jednotlivce i kolektivu. Vše se odehrává tady a teď. Publikum nemusí na výlet do Verony, stačí divadlo, jeviště a dobře se dívat!

Backbone je třetí inscenací souboru. Předcházela mu show A Simple Space, mezinárodně velice úspěšná, s více než 350 reprízami na 68 divadelních a festivalových scénách v 18 zemích.

Backbone znamená páteř. Ta je pro fungování a pohyb našeho těla nezbytná. Nabízí nám oporu, poskytuje jistotu. A stejně tak tito Australané přistupují ke svým akrobatickým kouskům. Páteří tohoto strhujícího představení zde jsou oni sami. Při nebezpečných kouscích si navzájem nabízejí oporu jako jednotlivé obratle páteře, které do sebe bezchybně zapadají.

"Australská skupina Gravity & Other Myths se inscenací Backbone vyšvihla do výšek a pevně stojí na předních příčkách pomyslného světového žebříčku cirkusové scény. Představení o síle, partnerské důvěře a risku dokáže diváka zaujmout natolik, že mnohdy zapomene i dýchat. Jsme svědky fascinující australské souhry, ve které se páteř metaforicky mění v ohebnou gumu, ocelová lanka, pevnou tyč. Páteř každého artisty se zároveň stává páteří souboru. Backbone bere cirkus, zejména akrobatickou virtuositu a pak široký rejstřík disciplín všech členů soboru, jako výchozí základ pro stvoření magického světa, v němž jsou však ctěny divadelní zákony."

Hana Strejčková, Cirqueon.cz

"Strhující světová premiéra, perfektní kombinace plynulosti, odvahy a nebezpečí... Působivá síla těla a charakteru, potřebná k vymanění z tohoto zuřivého představení, dokazuje disciplínu a kamarádství, jež jsou na jevišti zřídkakdy k vidění. Jednoduchá a radostná podívaná."  

Limelight Magazine  

“Cirkus tak, jak jste ho nikdy předtím neviděli, posunutý k jeho konceptuálním a mozkovým limitům. Žánru vzdorující, provokativní, vizuálně extravagantní... Tak intenzivně krásné, až jste hrdí, že jste člověkem!"  

InDaily  

“Báječné splynutí akce a reakce ... Výmluvná a senzační akrobacie, plná originálních zákrutů, které tvoří nový a svébytný jazyk.”   

The Advertiser

"Obratnost a vytrvalost umělců jsou mimořádně působivé. Důvěra, kterou k sobě musí chovat navzájem, jejich absolutní cit pro detail a porozumění vlastním hranicím, není ničím menším, než velkolepým. Je to nový druh cirkusu. "   

Barefoot Review
Délka představení
75 min.
Vhodné od
neomezené
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
15. 3. 2017

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Hrají: Martin Schreiber, Lachlan Binns, Jascha Boyce, Jacob Randell, Lewie West, Lewis Rankin, Joanne Curry, Mieke Lizotte, Lachlan Harper, Jackson Manson
  • Hudba: Elliot Zoerner, Shenton Gregory
  • Režie: Darcy Grant
  • Set design, světelný design: Geoff Cobham
  • Produkce: Craig Harrison
  • Kreativní spolupráce: Triton Tunis-Mitchell