Groupe Bekkrell FR

Bekkrell efekt

Vzrušující výprava zákoutími kolektivní tvorby.

Foneticky přepsané jméno francouzského vědce Henriho Becquerela, který objevil radioaktivitu, dává tušit, že Bekkrell efekt je představením, které bude neméně třaskavé, než vědecký objev ze sklonku 19. století. Na rozdíl od radioaktivity vám však od těchto mrštných div žádné vedlejší nežádoucí účinky nehrozí!

Groupe Bekkrell, v jejímž jádru stojí čtyři odvážné a hbité ženy, si jako předlohu pro svoji tvorbu skutečně vzaly fascinující radioaktivitu. Hledají tak nestabilitu nejen ve formě, ale i vztazích. Díky tomu můžete být svědky nezvykle dynamického vystoupení, při němž budete s napětím zatajovat dech. Jedinečná akrobacie v podání Groupe Bekkrell si přitom vystačí až s elementárními doprovodnými prvky jako jsou kabely, lana a provazy a také trocha tajemného dýmu. Z něho jako neohrožené novodobé amazonky vystupují (a levitují) čtyři ženy.  

Fanny Alvarez, Sarah Cosset, Océane Pelpel a Fanny Sintès se poprvé setkaly v roce 2009 v CNAC (Národním centru cirkusových umění ve Francii). Zanedlouho poté vzniklo dvacet minut svébytného umění, které se o šest let později stalo základem pro jejich další vzrušující výpravu zákoutími společné tvorby. A tak vznikl jedinečný efekt. Bekkrell efekt!  

"Urputné hledání, vážné a vypjaté střety. I díky nim zaujímané postoje k neustále se měnícímu životnímu stylu, nejistě, ale přesně. Sklouzávání od ustáleného k nejistému, od střetů k vyjednáváním, od utopií k deziluzím. To vše během jediné hodiny."

Groupe Bekkrell

"Bekkrell efekt je vzrušující vizuální slavnost, která kombinuje sílu punku s nebezpečnou akrobacií a vzrušujícími okamžiky. (...) V představení najdete ducha drzých riot-grrrls, odvážného cirkusového spektáklu i živoucí energie inspirované fyzikem Henri Becquerelem, který objevil radioaktivitu. Francouzský soubor vytvořil až dokonalé zdání neustále se měnícího a pohyblivého vesmíru. Síla Bekkrell efekt tkví především v síle jeho protagonistek, které na jedné straně dokáží vytvářet komické situace a na straně druhé diváky ohromit velkým uměním." 

Theatre-News.com

Představení je realizováno za podpory Francouzského institutu v Praze.

Délka představení
60 min.
Vhodné od
6 let
Jazyk
anglicky
Premiéra
12. 3. 2015

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Autoři: Groupe Bekkrell (Sarah Cosset, Chloé Derrouaz, Océane Pelpel, Fanny Sintès)
  • Zvukový design: Thomas Laigle
  • Světelný design: Clément Bonnin
  • Cirkusové vybavení, produkce: Julien Lefeuvre, Florent Pasdelou
  • Kostýmy: Lorenzo Albani
  • Dozor a režijní konzultace: Pierre Meunier
  • Umělecká podpora, produkce: Anna Tauber
  • Přátelské rady a filozofie: Marie-José Mondzain
  • Tour management: Elsa Lemoine / L'Avant Courrier
  • Poděkování za uměleckou a technickou spolupráci: Arnaud Thomas, Jean-Michel Guy, Hervé Grizard, Goni Shiffron, Etienne Klein