Divadlo 6-16 CZ

Hard sell

Moderní černá fraška s nečekaným finále.

Hard Sell je čtvrtou inscenací ústecko-pražského nezávislého undergroundového divadelního seskupení 6-16, které sdružuje divadelní profesionály s touhou zkoušet nové současné texty britského původu.

Díky spolupráci s cambridgským divadlem Menagerie, které již přes čtvrt století funguje na britské divadelní nezávislé scéně jako silný zadavatel nových textů, má 6-16 přístup k současné anglické hře, která v drtivé většině míjí tuzemské agentury, byť je její kvalita nepopiratelná. To je i případ Craiga Baxtera a jeho hry Hard Sell.

Ústředními motivy jsou dva policisté, jedna mrtvola a svědek, viník, či snad oběť? Hard sell je brilantní komedií o tom, kolik představivosti musí použít muži zákona, aby nastolili spravedlnost. V zahradním bazénu u vily ředitele krachující Ústecké uhelné Sandokana Horvátha je nalezeno jeho plovoucí mrtvé tělo. K případu jsou povoláni kapitán Šrot (Kryštof Rímský) a poručík Čuně (Jan Jankovský), kterým se již sedm let nepodařilo nic vyšetřit. 

Text britského dramatika Craiga Baxtera sice v původním znění reflektuje Anglii 80. let, ale až zázračně funguje jako alegorie českých „divokých devadesátek“. I přes neveselé téma se jedná o velmi zručně napsanou komedii, kde dvojice detektivů, aniž by měla jakoukoliv horkou stopu, se hrdinně pouští do vyřešení násilné smrti severočeského oligarchy. 

"Režisér Filip Nuckolls pracuje s velmi jasnou interpretací postav a Čechům blízkou cynickou nadsázkou. Čím blíž se Čuně i Šrot dostávají ke kořenům zločinu, tím dokonaleji se převtělují do osob, které hrají. (...) Hard Sell představuje černohumornou a stále aktuální výpověď o stavu české společnosti, které nejsou cizí finanční machinace ani mafiánské podsvětí."

Ema Šlechtová, Divadelní noviny, 29. 4. 2019

 

Délka představení
60 min.
Vhodné od
15 let
Jazyk
česky
Premiéra
21. 3. 2019

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Režie Filip Nuckolls
  • Autor Craig Baxter
  • Překlad Vladimír Čepek
  • Dramaturgie Kristina Žantovská
  • Obsazení Kapitán Šrot: Kryštof Rímský, Poručík Čuně: Jan Jankovský, Lea de May: Jana Polášková