Studio Damúza CZ

Spal jsem s Marilyn

Hudební inscenace o osudu největšího sex symbolu 20. století

Sexy! Vypočítavá! Šílená! Závislá! Nešťastná! Co člověk, to odpověď na otázku, jaká byla Marilyn Monroe. Najděte tu svou v hudebním představení, které spojuje její osud a nejslavnější hity, vše v podání Anny Schmidtmajerové za živého doprovodu Vladimíra Strnada. Všechny muže, kteří prošli životem sexuální ikony 20. století, ztvárňuje herec, mim a režisér Tomsa Legierski.

Zajímavostí je, že role Marilyn provází Aničku již od jejích studií na DAMU, kde se v této roli objevila v absolventské inscenaci Naida, pak Marilyn ztvárnila i v Divadle pod Palmovkou. Nyní se tedy do sexsymbolu 20. století převtělí již potřetí.

Inscenace v režii Karla Kratochvíla nabízí osobitý pohled na život jedné z nejslavnějších světových filmových hvězd, kterou zde máme možnost potkat z očí do očí a snad i poznat „jaká doopravdy byla“. Hra s nadhledem reflektuje umělecké začátky a kontroverzní kauzy Marilyn Monroe, které ve své době vzbudily pozitivní i negativní společenský ohlas nejen v oblasti filmového průmyslu. 

"Spal jsem s Marilyn! je roztančená, rozezpívaná a upřímná inscenace, která si nehraje na „velké umčo“ a zároveň je divadelně vynalézavá – a to vychází „z ničeho“, rekvizit je nezbytné minimum, jsou jen herci, prostor a slovo. Navíc ne moc často se mi stává, že bych narazila na inscenaci, kde je přítomen vypravěč a přitom to není ukecané, dlouhé a nudné."

Nikola Škvarová, divedove.blogspot.cz
Délka představení
70 min.
Vhodné od
12 let
Jazyk
česky
Premiéra
23. 11. 2016

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Koncept, režie Karel Kratochvíl
  • Hrají Anna Schmidtmajerová, Tomsa Legierski
  • Klavír Vladimír Strnad
  • Foto Jiří N. Jelínek