Strapmania INT

STRAPMANIA

Skupina mladých cirkusových dobrodruhů zkoumá prostor ve své první misi v poloze nad zemí.

Jatka78 exkluzivně uvádí světovou premiéru první show souboru Strapmania, která vznikala na základě rezidencí přímo v našem prostoru. Jak již název napovídá, company pracuje s jediným novocirkusovým náčiním, a tím jsou strapsy.

Diváci se mohou těšit na první autorské představení zaměřené výhradně na vzdušnou akrobacii. Dvě akrobatky a dva akrobaté předvádějí silové gymnastické party s obrovskou přesností a ladností zároveň. Nebojí se ani nápaditých formací, které společně vytvářejí.

V představení STRAPMAN!A zkoumá skupina mladých cirkusových dobrodruhů prostor ve své první misi v poloze nad zemí. Čím je toto místo ve vzduchu definováno, jaký prostor mezi sebou akrobaté mají a jak jej lze potlačit tím, že se jejich těla spojí v jedno?

Nakonec si otestují vlastní sílu proti gravitaci a zažijí, jaké je to nejen létat, ale i padat. Každý umělec pomalu proplétá síť jednotlivých cest, aby zjistil, že za pomocí strapsů může stabilitu získat, ale také ji snadno ztratit.

K události na Jatkách78 proběhne také vernisáž a výstava fotografií souboru. Jejich autorem je německý fotograf Julius Erdmann.

Divadelní představení se koná s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti (Deutsch-Tschechische Zukunftsfonds). 

Délka představení
60 min.
Vhodné od
6 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
13. 1. 2020

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Účinkují: Anders Björklund, Laura Borkowski, Mona Tesch, Rasmus Ohrt
  • Kreativní vedení: Elise Reine
  • Taneční choreografie: Lena Zinnen
  • Asistentka produkce: Marina Rieger
  • Fotografie a média: Julius Erdmann
  • Projekt podpořili: Alexander Aerial Acrobatics, Promotion for Performers
  • Poděkování: Jatka78, AFUK - Akademiet for Utæmmet Kreativitet