DEKKADANCERS CZ

Tramvaj do stanice Touha

Jazzem prosycená infuze současného tance na motivy hry Tennesseeho Williamse ve zpracování Arthura Pity a DEKKADANCERS.

út 7. 11. 19:30 200 — 1780 Kč

Bývalá jižanská kráska Blanche DuBois nečekaně navštíví sestru Stellu a jejího hrubiánského manžela Stanleyho. Blanchein křehký svět se bortí ve chvíli, kdy se Stanley začíná až příliš nebezpečně přibližovat pravdě o její minulosti. Prostřednictvím strhující choreografie, podmanivé hudby a vynikajícího obsazení se přeneseme do místa, v němž se střetává realita a iluze, křehkost a maskulinita i vřelost a netečnost.

DEKKADANCERS přivážejí do Prahy světoznámý a progresivní tým choreografa a režiséra Arthura Pity. V tomto jedinečném složení přetaví klasickou hru Tennessee Williamse z roku 1947 v současný a elektrizující hudebně-taneční zážitek. Surovou a upocenou atmosféru letního New Orleans naplní autorská hudba předního skladatele Franka Moona. Dobový otisk do inscenace vnese scéna a kostýmy výtvarníka Yanna Seabry.

Všechny tři osobnosti žijí a tvoří v Londýně. Arthur Pita (původem Portugalec), Frank Moon (Brit) a Yann Seabra (původem Brazilec) vytvořili inscenace pro nejprestižnější světové scény, jako jsou The Royal Ballet a Sadler's Wells v Londýně, San Francisco Ballet či Joyce Theatre v New Yorku.

Délka představení
70 min.
Vhodné od
12 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
7. 11. 2023

Tvůrci & obsazení

  • Režie a choreografie Arthur Pita
  • Hudba Frank Moon
  • Scéna a kostýmy Yann Seabra
  • Produkce Pavel Knolle
  • Na motivy hry Tennessee Williamse
  • Foto Pavel Hejný
  • Obsazením:
  • Stanley Kowalski Štěpán Pechar/Ondřej Vinklát
  • Blanche DuBois Klára Jelínková
  • Stella Kowalski Eliška Jirsová/Natalia Metodijeva
  • Harold 'Mitch' Mitchell Ondřej Vinklát/Patrik Čermák
  • Allan Grey Albert Kaše/Viktor Konvalinka
  • Eunice Hubbel Tereza Kučerová