Circus Sonnenstich DE

Wabi-Sabi

Představení, které není jako žádné jiné a které vás nejen vtáhne, ale i chytne za srdce!

Podtitul této show je “eigenARTigenezigartig" (svérázný, jedinečný, se zaměřením na umění). Předznamenává s ničím srovnatelný zážitek plný emocí. Neopakovatelný večer, v němž zdraví akrobaté a artisté s Downovým syndromem vytvoří nerozlučný tandem!

Název inscenace je odvozen od japonské estetické koncepce Wabi-Sabi. “Wabi” znamená čistý způsob smýšlení, které je nadřazeno honbě po hmotném vlastnictví. Wabi také představuje praktické uvažování a koncepci, holistický životní styl. “Sabi” autoři inscenace připodobňují k zašlé patině, která naznačuje zralost a tichou důstojnost věcí z druhé ruky. Sabi vychází také z univerzálního toku zrození i odchodu z tohoto světa.

 

„Omezte vše na nezbytné, ale neodstraňujte poezii.“

Leonard Koren 


Inscenace berlínského cirkusového souboru Sonnenstich vezme diváky na vzrušující cestu za přirozenými lidskými tužbami, jako jsou potřeby být milován, být spatřen, být akceptován a být respektován. Wabi-Sabi je současně o potřebných bitvách, nevyhnutelných porážkách i překvapivých vítězstvích. Interpreti nechají publikum, aby se tohoto zaníceného souboje zúčastnilo a prožívalo jej naplno společně s vystupujícími.

Inkluzivní tým namíchaný z umělců s postižením i bez postižení vytváří na pódiu nové a zvláštní vztahy, přesto však získáte dojem tak trochu neobvykle fungujícího celku. Show umožňuje vzrušující změny perspektivy a vnímání prostřednictvím vzájemného působení různých tělesných konstrukcí i pohybových dovedností jednotlivých účinkujících.

O minimalistický hudební doprovod se během večera postará uznávaná berlínská skladatelka a zpěvačka Dorothy Bird, kterou doprovází živá kapela.

Circus Sonnenstich byl založen v roce 1997. Většina jeho umělců žije s Downovým syndromem. V roce 2011 cirkus jako svoji zastřešující organizaci založil Zentrum für bewegte Kunst e.V. (Centrum pro pohybové umění). Po úspěšných inscenacích a vystoupeních v Německu i v zahraničí se Circus Sonnenstich rozrostl na cca 50 aktivních umělců. Zaměstnaneckou základnu tvoří 12 školitelů z různých oborů, jako jsou herectví, akrobacie a pedagogika.

Divadelní představení se koná s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti (Deutsch-Tschechische Zukunftsfonds) a Goethe Institut

Partnerem akce je Společnost DUHA - Sociální služby pro dospělé osoby s mentálním znevýhodněním a festival Menteatrál
 

„Nejsilnějším okamžikem večera je, když celý tým společně vystupuje na pódiu. V tu chvíli je zřejmé, že choreografie v tomto složení nebude nikdy fungovat synchronně, ale přesto je krásná. Hudbu živě interpretuje berlínská zpěvačka a skladatelka Dorothy Bird se svojí kapelou, a to je skutečně velká výhra pro tuto show. Jedním slovem báječné!“

Inforadio

 

„Pokud je v konvenčním cirkusu možné, aby byl prostor a čas překonán akrobacií, kouzelnou atmosférou a spoustou zábavy, pak to platí především pro Circus Sonnenstich.“

Berliner Zeitung

  

„Poetické obrazy, vysokorychlostní žonglovací diabolos a úchvatný souboj o rovnováhu.“

Berliner Morgenpost

 

„Umění mimo jakoukoliv normu.“

Potsdamer Neueste Nachrichten
Délka představení
120 min. s přestávkou
Vhodné od
6 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
2. 6. 2018

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Hrají Felix Brünig, Anja-Maria Fischer, Jannic Golm, Hagen Häsler, Florian Klotz, Mario Kraft, Anne-Sophie Mosch, Sascha Perthel, Soledad Rein-Saunders, Friederike Ronacher, Ragna Ronacher, Oskar Schenck, Sarah Walther, Felix Häckell, Roman Škadra, Estrella Urban, Johannes Dudek, Daniel Baum
  • Hudba Julia Fiebelkorn alias Dorothy Bird
  • Režie, kostýmy, produkce Anna-Katharina Andrees
  • Choreografie Michael Pigl-Andrees
  • Světelný design Ruprecht Lademann
  • Supervize & řídící tým Circus Sonnenstich / ZBK eV Michael Pigl-Andrees, Felix Häckell, Anna-Katharina Andrees
  • Produkce Zentrum für bewegte Kunst e.V.
  • Foto Sandra Schuck