FysioART CZ

Hmyzí hotel bzzzzzz

Hmyz a batole: kdo s koho, anebo jak si spolu hrát? Divadlo pro batolata nabízí zvídavý pohled do podivuhodného hmyzího světa, ve kterém žijí miniaturní superhrdinové.

Vážení diváci, 

bohužel jsme nenašli náhradní termín a představení musíme zrušit.

Částka za vstupenky zakoupené přes GoOut Vám byla automaticky převedena na voucher uplatnitelný u nás na Jatkách78. V případě dotazů se ozvěte na email vstupenky@jatka78.cz.

Děkujeme za trpělivost! 

Vaše Jatka78

Vstupné na dětské představení platí i dospělí, kteří doprovázejí děti do sálu.

Divadelní výprava v česko-německé koprodukci za malinkatými, v přírodě sotva viditelnými, zvířátky je určena nejmladším divákům a jejich průvodcům. Co natropí jeden komár ve stanu? Platí pravidlo, že čím roztomilejší housenka, tím krásnější motýl? Jak bzučí omylem spolknutá moucha v břiše? Dá se navštívit mravenčí továrna? Do hmyzích i lidských domečků nakukují všelijací červíci, mušky, včelky, mravenci, housenky, a dokonce i jedna sluníčkem zezlátlá píďalka.

Představení je nahlédnutím do světa hmyzích hrdinů, do trávy a úzkých chodbiček, pod kůru stromů i kameny. Zve malé diváky na rozkvetlou louku zrána a také v noci. Motivuje je k hledání vztahu k přírodě a hmyzím tvorům, jejichž schopnosti jsou mnohdy neuvěřitelné.

Specificky vystavěná inscenace pro batolata podporuje smyslové vnímání, cílí na rozvoj představivosti a probuzení zájmu o estetické aktivity. Dále podprahově rozvíjí základy řeči, pracuje s rezonancemi a vibracemi, s kontrasty a barvami a seznamuje děti s přírodními materiály a různými druhy vláken. S velkou citlivostí pak zapojuje zvuky a autorskou hudbu, světlo, pohyb a hmyzí dotek.

Délka představení
35 min.
Vhodné od
10 měsíců – 3 roky
Jazyk
Nonverbální, zvuky
Premiéra
17. 10. 2020

Tvůrci & obsazení

  • Tvorba a interpretace Hana Strejčková a Heda Bayer
  • Hudba a zvuk Michal Müller
  • Projekce Filip Novák, Anastasia Stročkova
  • Výprava Hana Strejčková 
  • Textilní design Heda Bayer
  • Světlo Jiří "Zewll" Maleňák, Tomáš Strejček, Verena Russell
  • Výtvarné konzultace Ludmila Šikolová
  • Produkce FysioART
  • Koprodukce Taupunkt e.V.
  • Za laskavé finanční podpory Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha
A.I. Amerikánka Batacchio Bez hranic: Poslední večeře Bílý tesák Biograf Bratří speciál Cirkusárium Goršek Hmyzí hotel bzzzzzz Honey Hra o trůn iOtesánek Isole Kaleidoscope Knot Kouty dlouhovlasých starců La Putyka Muž z Malty Poslední večeře Přecházení Proton !!! Putinovi agenti Svěcení žehem Sweat and Ink Up End Down White Rabbit Red Rabbit #16