DEKKADANCERS CZ

Muž z Malty

Stand-up comedy říznutá tancem a kresbou aktů.

DEKKADANCERS uvádějí první sólový projekt Štěpána Pechara Muž z Malty. Večer v imitaci stylu stand-up comedy doplněné tancem a kresbou ukazuje, jak daleko jsme ochotni zajít ve jménu zábavy. Naučí puberťáky, jak rozjet kšeft kreslením aktů, a poradí ženám, jak zkrotit alfa samce. Muž z Malty je slovní hříčkou a místy i osobním příběhem Štěpána Pechara, který v představení nejen účinkuje, ale současně jej režíruje a vytváří pro něj osobitou choreografii, která dokresluje jednotlivé scény a skeče.

Jedná se o první inscenaci souboru, která je postavena na jediném účinkujícím na scéně. 90minutová one man show odkrývá komediální i výtvarný talent hlavního protagonisty, kterého příznivci DEKKADANCERS dosud znali převážně v úloze tanečníka a choreografa. Představení dominuje formát mluveného slova a ve vzduchu se vznáší všudypřítomná ironie.  Tanec a kresba jsou zde však silnými výrazovými prostředky, které podtrhují absurditu jednotlivých mikro příběhů.

Na projektu se podíleli další kmenoví členové souboru DEKKADANCERS. Asistentem režie a autorem výpravy je Pavel Knolle, tanečník, kostýmní výtvarník, scenárista a režisér, známý ze svého působení v Laterně magice. Asistentem choreografie je Ondřej Vinklát, bývalý sólista Baletu Národního divadla a držitel tří Cen Thálie.

 

„Štěpán Pechar odvedl obdivuhodný výkon. (…) Na osobním, netuctovém životním příběhu syna maltské maminky a českého tatínka rozvinul Pechar ontogenezi současné toxické maskulinity. A šel na to rafinovaně: od roztomilých historek hýčkaného mazánka až po exprese perverzního šovinisty zmítaného běsy. (…) Síla Muže z Malty určitě spočívala v otevřenosti, hlasitosti, s níž se v manéži Pechar utkal s démony, jako jsou moc, sex, porno, prachy a maskulinní nadřazenost. Dost možná se utkal i sám se sebou. Šel s kůží na trh nejen částí svého příběhu, ale zapřáhl i všechny svoje talenty, ten taneční nevyjímaje. Kde na světě uvidíte stand-upistu, který dosloví deklamovaný výstup expertním tanečním komentářem? Štěpán dal umělecké versatilitě nový rozměr a také zbořil očekávání, která jsme si s Dekkadancers spojovali.“

– Jana Návratová, Taneční aktuality, 15. 6. 2021

 

„Muž z Malty přinesl mnohá překvapení. Především byl excelentní ukázkou stand-up comedy. I když výhonky tohoto žánru se u nás čas od času objevují, až tady jsem pochopila, v čem může spočívat kouzlo stand-upu, stejně jako rozdíl mezi anglosaským označením „actor“ a „comedian“. (…) Do vyšší kategorie představení povyšuje zejména princip střídání „oficiálních“ standupových výstupů s výjevy ze „zákulisí“, v nichž Pechar-komik prostřednictvím klasických baletních prvků výmluvně evokuje své vnitřní pocity. Včetně zoufalství z toho, co to vlastně na scéně předvádí ve snaze diváky co nejvíce zaujmout a pobavit… (…) Nadsázka, hravost a Pecharovo špičkové nasazení udržely mou pozornost

po celou dobu a Muže z Malty bych všem adeptům doporučila jako učebnici umění stand-up comedy.“

– Jana Soprová, Divadelní noviny, 22. 6. 2021
Délka představení
90 min.
Vhodné od
16 let
Jazyk
česky

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

 • Námět & režie Štěpán Pechar
 • Asistent režie Pavel Knolle, Ondřej Vinklát
 • Choreografie Štěpán Pechar
 • Asistent choreografa Ondřej Vinklát
 • Ilustrace Štěpán Pechar
 • Výprava Pavel Knolle 
 • Světelný design Karel Šimek
 • Kamera & střih Marco Chiodi
 • Použitá hudba ACDC, Rone, Mozart, Darkside, Queen, System of a Down
 • Hraje Štěpán Pechar
 • Reference použitých textů Jim Carrey, Robin Williams, Jimmy Carr: Jokes for the Bedroom, Jim Jefferies: Freedumb, Louis C.K.: 2017, Jerry Seinfeld: 24 Hours To Kill, William Shakespeare: Sonet 66 (v překladu Martina Hilského)
 • Foto Pavel Hejný, Milan Jaroš, Serghei Gherciu
 • Děkujeme Prof. Dadja Altenburg Kohn, Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Jatka78