Srdečně zveme na výstavu malíře Dávida Čerťanského. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 20. října 2022 od 18 hodin. Výstava potrvá do 29. listopadu 2022 a bude volně přístupná v době otevření Bistra & Baru Jatek78 (PO-SO 10-24:00, neděle – pokud se hraje, otevíráme 90 min. před začátkem představení).
Dávid Čerťanský (*1998, Levice) studuje na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Malba 3, pod vedením Michaela Rittsteina a později Josefa Bolfa a Jakuba Hoška. V roce 2019 strávil jeden semestr v ateliéru hostujícího umělce na AVU pod vedením Alexeye Klyuykova a poté v roce 2020 semestr na Taipei National University of the Arts. Ve stejném roce získal Dávid prestižní ocenění německé neziskové Nadace Roland Gräfe (Saská nadace pro umění a kulturu s cílem přeshraniční propagace umění).
Inspiraci nachází v běžných věcech a prostředí okolo sebe, malé momenty, ve kterých se nachází něco krásného... každodennost, melancholie, pocity loučení se, prožitky cest. Vytváří, jak sám říká, jakési ,,vizuální metapasti’’.