Strapmania INT

STRAPMANIA

Skupina mladých cirkusových dobrodruhů zkoumá prostor ve své první misi v poloze nad zemí.

Jatka78 exkluzivně uvádí světovou premiéru první show souboru Strapmania, která vznikala na základě rezidencí přímo v našem prostoru. Jak již název napovídá, company pracuje s jediným novocirkusovým náčiním, a tím jsou strapsy.

Diváci se mohou těšit na první autorské představení zaměřené výhradně na vzdušnou akrobacii. Dvě akrobatky a dva akrobaté předvádějí silové gymnastické party s obrovskou přesností a ladností zároveň. Nebojí se ani nápaditých formací, které společně vytvářejí.

V představení STRAPMAN!A zkoumá skupina mladých cirkusových dobrodruhů prostor ve své první misi v poloze nad zemí. Čím je toto místo ve vzduchu definováno, jaký prostor mezi sebou akrobaté mají a jak jej lze potlačit tím, že se jejich těla spojí v jedno?

Nakonec si otestují vlastní sílu proti gravitaci a zažijí, jaké je to nejen létat, ale i padat. Každý umělec pomalu proplétá síť jednotlivých cest, aby zjistil, že za pomocí strapsů může stabilitu získat, ale také ji snadno ztratit.

K události na Jatkách78 proběhne také vernisáž a výstava fotografií souboru. Jejich autorem je německý fotograf Julius Erdmann.

Divadelní představení se koná s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti (Deutsch-Tschechische Zukunftsfonds). 

Délka představení
60 min.
Vhodné od
6 let
Jazyk
Bez jazykové bariéry
Premiéra
13. 1. 2020

Představení a vstupenky

Tato inscenace se teď nehraje. Aktuální program

Tvůrci & obsazení

  • Účinkují: Anders Björklund, Laura Borkowski, Mona Tesch, Rasmus Ohrt
  • Kreativní vedení: Elise Reine
  • Taneční choreografie: Lena Zinnen
  • Asistentka produkce: Marina Rieger
  • Fotografie a média: Julius Erdmann
  • Projekt podpořili: Alexander Aerial Acrobatics, Promotion for Performers
  • Poděkování: Jatka78, AFUK - Akademiet for Utæmmet Kreativitet 
Amerikánka Batacchio Bez hranic: Poslední večeře Bratří speciál Bull + Hard sell Cabaret Bears Costume Euchrid Goršek Hnízdo na nitkách / pro školy  Honey Hra o trůn Interaktivní koncert pro děti Isole Jednoznačné „asi“ Knot La Putyka Only bones v1.0 – Thom Monckton Poslední večeře Přecházení Předčasný výkvět Prezidementi Probuzení Proton !!! Putinovi agenti Semaphore Souboj Titánků Sweat and Ink Up End Down Velká holešovická We Agree to Disagree White Rabbit Red Rabbit #11 White Rabbit Red Rabbit #12 White Rabbit Red Rabbit #13 White Rabbit Red Rabbit #14